banner1043
x

Petrol sahalarında güvenilir ölçüm

Petrol ayrıştırma tesislerinde üretim devamlılığı son derce önemlidir. Uzun ömürlü ve bakıma ihtiyaç duymayan ölçüm teknikleriyle Vega, bu talebe karışılık veriyor.

Petrol sahalarında güvenilir ölçüm
EndüstrideAra2

Üretim prosesleri her geçen gün daha da karmaşıklaşıyor. Prosesleri kontrol etmek ve izlemek amacıyla daha kolay ölçüm teknolojilerine talep artıyor. Vega bu bağlamda kullamını kolay, maksimum güvenlik ve güvenilirlik sunan inovatif ölçüm teknolojilerini sürekli güncel tutma hedefi taşıyor. Her gün kullandığımız ürünlerin yalnızca birkaçının dışında neredeyse tamamının üretiminde petrol girdi olarak kullanılıyor. Söz konusu ürünlerin üretiminde kullanılabilmesi içinse petrolün ilk önce 500’den fazla bileşeninden ayrıştırılması gerekiyor. Bu prosesin gerçekleştirildiği petrokimya tesisleri ve rafinerilerde güvenlik koşullarının en üst seviyede olması bekleniyor. Üretim devamlılığı ise bu tesislerde oldukça önemseniyor. Sıcaklık, basınç ve korozyon gibi zorlu proses şartları ölçüm ekipmanlarının sensör seçimini oldukça zorlu hale getiriyor. Vega, üretimde aksama yaşanmaması için  uzun ömürlü bakımsız işletim sağlayan sensörleriyle bu talebe karşılık veriyor. 

GÜVENİLİR ÖLÇÜM

Ex onayları yanı sıra SIL sertifikaları da sektörde aranan özellikler arasında yerini alıyor. Tercih edilecek sensörlerin seçim anında gerekli onaylarının bulunması dikkat edilmesi gereken önemli hususlar arasında. VEGA sensörleri sektörün talep ettiği tüm sertifikaları sağlıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 18:45
YORUM EKLE

Endress

Honeywell

Dergiler