banner1322
x

Madencilik Endüstrisine Özel Çözümler

Madencilik Endüstrisine Özel Çözümler

Madencilik Endüstrisine Özel Çözümler
Robot Zirvesi

ABB Türkiye Proses Endüstrileri birimi, madencilik endüstrisine sunduğu çözümlerle hakkında bir günlük seminer düzenledi.

Yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerde katılımcılar, ABB’nin madencilik endüstrisine sunduğu anahtar teslim ve özel çözümlerin yanı sıra, ABB Ability™ platformu ile dijital çözümlerin de paylaşıldığı toplantıda, yazılım ve dijital uygulamaları yanında canlı demo sistemi üzerinden de görme ve deneyimleme imkânı buldu.

  Yoğun ilgi gösterilen seminerde aynı zamanda ABB’nin Maden, Alüminyum, Çimento ve Yeraltı Madenciliği Global Grup yetkilileri de yer aldı.

 Açılış konuşmasını, ABB Türkiye Proses Endüstrileri Lokal İş Birimi Müdürü Mehmet Yetkin ile birlikte ABB Maden, Alüminyum, Çimento Grup Başkan Yardımcısı    Max Luedtke tarafından gerçekleştirildi. ABB’nin, Endüstri 4.0 ve dijitalizasyon alanlarında endüstriye yönelik özel uygulamalarından bahsedilen konuşmada,ana başlık konusu anahtar teslim çözümler ile dijitalizasyon kapsamında madencilik sektöründe yapılanma ve buna bağlı geliştirilen MineOptimize çözümleri ile uygulamaları oldu.

Üretim ve Enerji verimliliğini artıran, işletme hatalarını azaltan, hataların bulunmasını ve doğru karar verilmesini kolaylaştıran, bakım maliyetlerini azaltan dijital uygulamalar olarak Proses Kontrolü (Process Control), Enerji Kontrolü (Power Control), Gelişmiş Proses Kontrolü (Advanced Process Control)/Expert Optimizer, Durum İzleme&Varlık Yönetimi (Condition Monitoring&Asset Management), Entegre Maden Operasyonları (Integrated Mine Operations) (Planlama/Programlama, Sevk ve Filo Yönetimi), Information Management/Knowledge Manager ve İşbirliği Temelli Operasyonlar (Collaborative Operations) ele alındı.

Ayrıca seminerde maden vinç çözümleri ile yer altı madenciliği kapsamında dijital uygulamalar ile birlikte diğer bir çözüm olan öğütme (RMD, GMD, HPGR) ile malzeme taşıma çözümleri de seminer oturumunda ele alınan konular arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 09:42
YORUM EKLE

Endress

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını