banner1322
x

ENERJİDE ACİL KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Türkiye’nin farklı şehirlerinde hayata geçecek olan doğal gaz boru hattı projeleri için belli taşınmazlarla ilgili acil kamulaştırma kararı alındı.

ENERJİDE ACİL KAMULAŞTIRMA KARARLARI
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’nin farklı şehirlerinde doğal gaz botu hattı için projeler gerçekleştirilecek. Bazı taşınmazlarla ilgili olarak alınan Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı ve acele kamulaştırılması kararı alındı. Kamulaştırılacak noktalar arasında Malkoçlar-Ankara Doğal Gaz Boru Hattı Projesi, Trakyagaz Delta Enerji Doğal Gaz Boru Hattı ve Akmaya Doğal Gaz Boru Hattı güzergahlarının, "Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı" projesiyle kesişen kısımlarının deplase edilmesi amacıyla Kırklareli ve Lüleburgaz sınırları içinde yer alan ve bu hattın güzergahına isabet eden taşınmazlar, inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazlar yer alıyor. Kamulaştırma Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından yapılacak. 

BAZI SAHALARA İHALEYE AÇILDI

Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımladığı bilgiye göre Kahramanmaraş ilinde hem doğal mineralli su arama hem de jeotermal kökenli gaz arama sahaları ihaleye açıldı. Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde yer alan doğal mineralli su arama alanı ile Türkoğlu ilçesinde 2 adet jeotermal kökenli gaz arama sahası ihaleye açılacak. İhale açık artırma usulüyle düzenlenecek ve 21 Ocak 2021 yılında gerçekleştirilecek.  (AA)

YORUM EKLE

SMS

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını