DESTA ile radar seviye ölçümü

Bass ailesi, yeni markası DESTA’nın 120 GHz serisi Radar Seviye Ölçerleri ile radar seviye ölçümünün uygulanabileceği saha çeşidini artırıyor

DESTA ile radar seviye ölçümü
EndüstrideAra4

Yeni markaları ve pazarda fark yaratan güncel ürün grupları ile inovatif ürünler sunmayı hız kesmeden sürdüren Bass ailesi, Türkiye’de imal edilmeyen ölçme ve kontrol ürünlerinin teknolojiyi yakından takip ederek üretimini gerçekleştirip markalarını ve Türkiye’yi dünyanın her yerinde en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor. 

Bass Ölçme Enstrümanları Ltd. Şti. akışkanların ölçülmesi, izlenmesi ve kontrol edilmesi ile ilgili özel çözümler üretmek amacıyla 2006 yılında İstanbul’da kuruldu. Uzman kadrosuyla kullanıcılara çözüm üreten firma ISO9001 ve CE direktiflerine uygun faaliyet gösteriyor. 

Marka, BASS INSTRUMENTS ve MESENS tescilli markalarıyla akış ölçer, basınç-seviye ölçer imalatı gerçekleştiriyor. Üretimini gerçekleştirdiği bu ölçme enstrümanları ailesine yeni dahil ettiği bir başka tescilli markamız ise DESTA oldu. Bass Instruments’in kullanıcılara ve pazara tanıtımını yaptığı DESTA markasına ait 120 GHz serisi Radar Seviye Ölçerleri, uygulama alanlarının genişliği ile dikkatleri üzerine çekerek, temassız radar seviyesi ölçümü için endüstrinin birçok alanında ideal ürünler haline geliyor. Radar anteni tarafından gönderilen mikrodalga sinyalleri ışık hızında hareket eden ve ölçülen ortamın yüzeyinden yansıma yaparak aynı anten tarafından algılanan 120 GHz serisi Radar Seviye Ölçerleri’nin frekansları 120-130 GHz olup, gönderilen ve alınan sinyaller arasındaki fark max. 10 GHz’dir. 200 desibel dinamik aralığı, 100 metreye kadar ölçme aralığı ve küçük sinyallerde dahi algılama kabiliyetinin yüksek olmasını sağlayan hassas olduğu kadar güvenilir ölçümler yapan 120 GHz serisi Radar Seviye Ölçerleri yoğun vakum içeren tanklarda sağlıklı ölçüm yeteneği ile sektörde fark yaratacak.

•    İlk THZ bant özelliğine sahip radar seviye sensörü, oldukça küçük yayılım açısı ile daha hassas ölçüm yeteneği, lens anten, yüksek tesirli, oldukça güvenilir ve kararlı ölçümler alabilme yeteneğine sahip.
•    Yüksek hassasiyet, yüksek güvenilirlik, yüksek çözünürlüğe sahip, fiyat-kalite açısından çok avantajlı çözümler sunuyor.
•    4-20mA analog çıkış özelliği bulunuyor.
•    İletişim arayüzü standart HART, MODBUS  ya da PROFİBUS olarak seçilebiliyor.
•     LCD göstergeli TFT ekranı ile güneş ışınları altında dahi rahatlıkla çalışabiliyor.

UYGULAMA ALANLARI

•    Yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklarda, oldukça büyük tanklarda ve dalgalı akışkanlarda çalışabilme
•    Yüksek hassasiyetli seviye ölçümü
•    Aşırı tozlu, buharlı ortamlarda, karıştırıcı, ısıtıcı bulunan koşullarda ölçüm yeteneği

Yeni markaları ve güncel ürün grupları ile pazara inovatif ürünler sunmayı hız kesmeden sürdüren Bass ailesi, satış öncesi ve sonrası sunduğu çözümler ile Türkiye’de imal edilmeyen ölçme ve kontrol ürünlerini teknolojiyi takip ederek en iyi şekilde imal etmek, buna bağlı olarak markalarını ve Türkiye’yi dünyanın her yerinde en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 18:02
YORUM EKLE

Radyo

Enelsan

Dergiler