banner1339
x

BURSAGAZ’DAN 16 MİLYON TL YATIRIM

Bursagaz, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’a doğalgaz hizmet vermeye başladı. 16 milyon TL yatırım kapsamında 12 ay altyapı çalışmaları yapıldı.

BURSAGAZ’DAN 16 MİLYON TL YATIRIM
Enerji Zirvesi

SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, Uludağ’da doğal gaz hizmeti vermek amacıyla önemli bir çalışmaya imza attı. Bursagaz’ın gerçekleştirdiği 16 milyon TL yatırım kapsamında 12 ay devam eden altyapı çalışmaları tamamlandı. Altyapı 21 kilometre çelik ve 9 kilometre polietilen hat döşendi. Vatandaşlar ve işletmeler çevreci ve ekonomik bir yakıt kullanabilecek.

BURSAGAZ’IN YATIRIMLARI 140 MİLYON TL OLACAK  

Uludağ için gerçekleştirilen proje hakkında bilgi veren Bursagaz Genel Müdürü Bora Çermikli, “Lisans alanımızda bulunan tüm bölgelere kesintisiz ve güvenli gaz talebini karşılamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi döneminde de yatırımlarımıza ara vermeden devam ettik. Hedeflerimiz doğrultusunda Uludağ’a doğal gaz ulaştırdığımızdan dolayı mutluyuz. Böylesine önemli bir bölgeye doğal gaz ulaştırmamızın neticesinde çevre kirliliği azalacak, ısınma ihtiyacı güvenli bir şekilde karşılanacak ve enerji tasarrufuna katkı sağlanacak” dedi. Genel yatırımlar hakkında da bilgi veren Çermikli, 2019 yılında 125 milyon TL yatırım çalışmalarıyla 6.700 kilometre şebekelik altyapısına ulaştığını hatırlattı. Çermikli, 2020 yılı sonunda gerçekleştirilen yatırımların 140 milyon TL seviyesine çıkacağını söyledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 13:12
YORUM EKLE

Delta Vana

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını