banner1013
x

AYVAZ VİETNAM'DA FAALİYETE BAŞLADI

Dünyanın her yerinde yerel bir firma olma stratejisiyle hareket eden Ayvaz, şimdi de Asya-Pasifik bölgesinde faaliyete başlattığı Ayvaz Vietnam ile bölgede söz sahibi olmayı hedefliyor.

AYVAZ VİETNAM'DA FAALİYETE BAŞLADI
EndüstrideAra2

Ayvaz, son dönemde Asya-Pasifik bölgesine odaklanıyor. Şirket, Vietnam’da kurduğu ofis yapılanması ile Asya-Pasifik bölgesinde daha aktif bir rol almaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Ayvaz Dış Satış Müdürü Yeşim Saraç, bu bölgede uzun süredir var olduklarını fakat bundan sonra yerel bir firma gibi yer almak istediklerini söyledi. Saraç “Bu bölgedeki ülkelere gerek İstanbul’daki merkez fabrikamızdan gerekse Bulgaristan, Polonya ve Çin’deki fabrikalarımızdan satışlarımız zaten vardı. Ancak ‘globally local’ olarak adlandırdığımız ‘her bölgede yerel bir firma’ olarak yer alma stratejimiz gereği, o bölgede kalıcı olarak da yer almalıydık. Önce bir ofisimiz, sonrasında ise bir depomuz olmalıydı. Bu sürece start verdik. İlerleyen zamanlarda bu bölgede üretim yapmak bile gündemimize gelebilir” dedi.

VİETNAM YATIRIMA EN AÇIK ÜLKE

Vietnam bölgesinin Ayvaz için neden önemli olduğu konusunda da bilgi veren Saraç, “Bu bölgeyi uzun süredir takip ettik ve geçen yıl Ekim ayında faaliyetlerimize başladık. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Vietnam o bölgede son 5 yıldır büyüyen ve yatırıma en açık ülke. Gelecek 15 yıl içinde de büyüme ve yabancı yatırım anlamında olumlu sinyaller veriyor. Ayrıca Endonezya, Malezya, Avustralya ve diğer Asya ülkelerine gümrük ve lojistik olarak ticaret serbestisinin ve kolaylığının olması açısından da önemli” dedi. 

AYVAZ VİETNAM, ASYA PASİFİK BÖLGESİNİN MERKEZİ OLACAK

Müşteriyle direkt iletişim imkanı sunacak müşteri ilişkileri faaliyetleri ve bölgede fiziken var olmanın getirdiği hızlı servis avantajlarıyla Vietnam’a Ayvaz imzasını atmayı hedeflediklerini dile getiren Saraç, özellikle endüstriyel ve enerji uygulamalarına yönelik ürünlerinin büyük talep görmesini beklediklerini söyledi. Vietnam’daki yapılanmanın Asya-Pasifik bölgesindeki Ayvaz varlığının merkezi olacağının altını çizen Saraç, bu ülke sonrasında Endonezya ve Malezya içinde de yapılanma planları olduğunu sözlerine ekledi. 

AYVAZ KAZAKİSTAN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

“Küresel çapta yerel” bir firma olma yolunda adımlar atan Ayvaz’ın Asyadaki bir diğer stratejik lokasyonu ise Kazakistan. Temmuz 2018’de faaliyete başlayan ve bugün itibarıyla 10 kişilik uzman bir ekibin çalıştığı Ayvaz Kazakistan, hem Kazakistan’ın kendi içindeki potansiyeli hem de serbest ticaret anlaşması olduğu için Rusya, Özbekistan ve Türkmenistan gibi komşu ülkeleri açısından kritik önem taşıyor. Temmuz 2018’de satış ofisi olarak faaliyete başlayan Ayvaz Kazakistan yapılanması; 1 yıl gibi kısa bir süre içinde gerek genişleyen ofis ve ekibi, gerekse peşpeşe açtığı iki depo ile yoluna devam ediyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 16:20
YORUM EKLE

Radyo

Enelsan

Dergiler