Plastik depolarında güvenlik ön planda

Kimyevi bir yapıya sahip olan plastiklerin depolandığı fabrikalarda güvenlik, daima bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Plastiğin çok kolay yanabilen bir madde olmasından kaynaklı olarak, sektörün büyük bir riskle karşı karşıya olma potansiyeli, üreticilerin depo yatırımlarını yaparken işe altyapılardan itibaren büyük önem vermelerini sağlıyor. Bu tür depolarda öncelikle tüm duvarlar yangın riski için özel geliştirilmiş sistemlerle kaplanırken, alt yapıların tamamında yangın sistemi ve yangın hatları, su sistemi olarak sprinker’lara yer veriliyor. 

Bu ay plastik depolarını incelediğimiz kapak konumuzda, depo yatırımlarında benzer çözümlere yer veren GF Hakan Plastik’i konuk ettik. Ürün gamı içerisinde alt yapı ve üst yapı ürünleri de bulunan GF Hakan Plastik’in Türkiye ve Orta Doğu Bölge Başkanı Batuhan Besler ile Çerkezköy Depo Planlama ve Lojistik Müdürü Bayram Irmaklıoğlu ile yaptığımız röportajda depolama alanının yapılanmasında önce emniyet, sonrasında ise ürün grubuna göre alan ve hız kriterlerinin büyük önem arz ettiğini konuştuk. 

,Bu ay bir diğer ziyaretimizi, iç lojistik ve depo süreçlerini yönetirken LOGO TIGER ve CRM programlarından faydalandıklarını söyleyen Özçelik Makina’ya gerçekleştirdik. Genel Koordinatörü Mustafa Özçelik, “Stok takibinin düzenli olarak yapılması, üretim sürecinin aksamaması için en önemli koşullardan birisi. İstediğimiz zaman, istediğimiz yerde stok verilerimize ulaşabiliyor olmamız üretim operasyon sürecimize önemli bir ivme kazandırıyor” diyor. 

İçeriğimizde AGV çözümleriyle üretim ve iç lojistik süreçlerini otomatikleştiren markalarla yapılmış röportajları inceleyebilir;

1-2-3 Ekim’de WOW Kongre Merkezi’nde yapılacak 5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde ise AGV çözümlerini ve bu çözümlerle gerçekleştirilmiş uygulamaları birebir gözlemleyebilirsiniz. 

Zirve’de buluşmak üzere….  
 

YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler