banner1322
x

ROCKWELL'DEN YENİ GÜVENLİK SERTİFİKASYONU

Rockwell, yeni sertifikasyonları ve genişleyen ürün yelpazesi endüstriyel ile operasyonları ve müşteri verisini korumaya yardımcı oluyor.

ROCKWELL'DEN YENİ GÜVENLİK SERTİFİKASYONU
Endüstrideara

Rockwell Automation siber güvenlik sertifikasyonları almaya ve daha fazla güvenlik ürününe gelişmiş güvenlik yetkinlikleri eklemeye devam ediyor.

Firma kısa süre önce IEC (Uluslararası Elektronik Komisyonu) 62443-3-3 siber güvenlik standardı sertifikasyonu aldı.

Bağımsız kuruluş olan TÜV Rheinland tarafından uygulanan sertifikasyona hak kazanılması, firmanın dünyanın öncü küresel standartlarında 1’inci seviye güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecek üretim sistemleri kurup kalibre edebildiği anlamına geliyor. 

BİLGİ GÜVENLİĞİ STANDARTLARINI TEYİT ETTİ

Rockwell, sertifikalı üretim sistemleri uygulamalarında, fabrika geneli proses kontrolü için kullanılan modern dağıtılmış kontrol sistemi (DCS) PlantPAx 5.0 gibi referans mimariler sunuyor. Bu mimariler, müşterilerin üretim sistemlerini sertifikalamasına, aynı zamanda süreç boyunca yeni teknoloji ihtiyacını minimize etmelerine yardımcı olmak amacıyla geliştirildi.

Firma şimdiye kadar IEC 62443 standartlar serisi için birçok sertifikasyon aldı. 

Şirket ayrıca kısa bir süre önce ISO (Uluslararası Standartlar Teşkilatı) 27001 standardı sertifikasını da alarak, şirketlerin verilerini korumak için gerekli bilgi güvenliği yönetim sistemleri standartlarını da taşıdığını teyit etti. Bu sertifikalar sayesinde müşteriler uzaktan destek ve görüntüleme hizmetlerini kullanırken, firmanın fikri mülkiyetlerini korumak için mevcut uygulamaların en iyilerini kullandığını bilecek. 

"SİBER GÜVENLİK YETKİNLİKLERİMİZİ, SERTİFİKASYONLARIMIZI GENİŞLETİYORUZ"

Rockwell Automation CTO ve Başkan Yardımcısı Sujeet Chand, “Şirketler ikili bir zorlukla karşı karşıya: Hem dijital dönüşümle rekabetçi kalmalılar hem de insanlarını, operasyonlarını ve fikri mülkiyetlerini güvende tutabilmeliler. Müşterilerimizin yeni riskleri önceden görebilmeleri ve dijital dönüşümle mümkün hale gelebilecek fırsatları fark etmeye odaklanmaları için agresif bir şekilde siber güvenlik yetkinliklerimizi, sertifikasyonlarımızı, ürün yetkinlik ve hizmetlerimizi genişletmeye devam ediyoruz.” dedi.

CIP HABERLEŞME PROTOKOLÜ İLE ÜRÜNLERİ TANITIYOR

Yeni sertfikasyonların yanı sıra firma, şirketlerin iletişimlerini güvenli hale getirecek güvenli CIP haberleşme protokollü yeni ürünlerini de tanıtıyor.

Küresel ticaret ve standart geliştirme kurumu ODVA tarafından geliştirilen güvenli CIP haberleşme protokolü endüstriyel otomasyon sistemleriyle diğer aygıtlar arasına kurulan EtherNet/IP ağı üzerindeki iletişimin güvenliğini sağlamak için tasarlanmış tek standarttır. 

Güvenli CIP haberleşme protokolünü destekleyen yeni endüstriyel kontrol ürünlerinden bazıları şöyle: 

Allen-Bradley PowerFlex 755T AC sürücü
Kinetix 5300 servo sürücüler
Güvenli CIP haberleşme protokolünü destekleyen diğer Rockwell Automation ürünleri:

ControlLogix 5580 kontrolörler
Kinetix 5700 servo sürücüler
1756-EN4TR iletişim modülü

Güvenli CIP haberleşme protokolünü desteklemeyen ancak bugün hala kullanımda olan birçok aygıtı korumak için de Rockwell Automation yeni “CIP Security Proxy” aygıtını pazara sunuyor. Güvenli bir lokasyonda kullanıldığında aygıt birçok endüstriyel kontrol aygıtı için güvenli CIP haberleşme protokolünü sağlıyor ve daha güvenli endüstriyel ağlar yaratıyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 18:05
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını