LASTİK DEVİNDEN TASARRUF HEDEFİ

Lastik ve orijinal ekipman tedarikçisi Continental, düzenlediği 2020 Yılı Hissedarlar Toplantısı’nda 2023 yılından itibaren 500 milyon avro tasarruf hedefi olduğunu açıkladı.

LASTİK DEVİNDEN TASARRUF HEDEFİ
Robot Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Lastik ve orijinal ekipman tedarikçisi Continental, sanal ortamda düzenlediği 2020 Yılı Hissedarlar Toplantısı kapsamında belirlediği hedefleri açıkladı. 2020 yılı ve sonrası için sağlıklı bir mobilite ekosistemine odaklanacaklarını belirten firma, 2023 yılı itibariyle de 500 milyon avro tasarruf hedeflediğini söyledi. 

KARBON EMİSYONLARINI KALDIRACAK 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart, 2050 yılı itibariyle değer zincirlerinin her aşamasında karbon emisyonlarını ortadan kaldıracağını belirtti. Degenhart konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Continental olarak rekabet ve geleceğe yönelik sürdürebilir bir büyüme stratejisini destekliyoruz. Sağlıklı bir mobilite ekosistemi için çalışıyoruz. Bu sistem kapsamında; ekolojik, ekonomik ve sosyal olarak üç önemli özelliği dengede tutmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için öncelikle dünya genelindeki tüm fabrikalarımıza sadece yenilenebilir kaynaklardan elektrik satın alacağız. Bu kapsamda da 2040 yılında üretimimiz karbon nötr olacak, 2050 itibarıyla değer zincirimizin her aşamasında CO2 emisyonlarını ortadan kaldıracağız” dedi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 17:36
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını