CNC üretimini 1949 yılından bu yana sürdüren, insan kaynağını doğru kullanmak isteyen üreticiler için ileri teknoloji çözümler sunan dünya devi Japon CNC makine üreticisi Nakamura-Tome; tanıttığı WY-100V modeliyle üretim hızını önemli oranda arttırarak hem zamandan hem ürün adedinden kazandırıyor.

Tezgâhın verimliliği, takımların ömrü, operatörlerin yönetimi, parçaların işlemi gibi bilgileri tek tuşla takip etmenize olanak sağlayan Nakamura-Tome teknolojisi yeni ürünüyle üreticilerin dikkatini çekiyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERLE İŞLEME SÜRELERİNİ %30 AZALTIYOR

Önceki model WY-100II'nin piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra üretilen WY-100V, çok görevli işleme için daha yüksek katma değer sunmak amacıyla özenle geliştirildi. Makinenin en dikkat çeken özelliğini yüksek hız kapasitesi oluşturuyor. Boşta geçen süreyi en aza indirmek için "ChronoCut" adlı yeni bir teknoloji tanıtan Nakamura-Tome, aynı zamanda daha yüksek spindle hızları, artan freze hızları ve donanım tarafında artan tork ile birleştirdi. Sonuç olarak, gerçek bir işleme durumunda işleme süresi %30 azaltıldı.

"FOGFREE" ÖZELLİĞİ İLE ÜRETİMDEN SİSİ KALDIRIYOR

Takım tezgahına yerleştirilmiş bir buhar toplayıcısı olan, ek kurulum alanı, kanallar veya hortumlar gerektirmeyen FogFree özelliği, bir santrifüj mekanizması (siklonik ayırıcı) ve HEPA sınıfı filtre kullanarak 0.3μm ince parçacıkların%99.93'ünün toplanmasına yardımcı oluyor. Buğunun neden olduğu işlerin bozulmasını önleyerek güvenli ve emniyetli bir üretim ortamı sağlıyor.

POLAT MAKİNA’DAN 1 MİLYON EURO’YU AŞKIN YATIRIM POLAT MAKİNA’DAN 1 MİLYON EURO’YU AŞKIN YATIRIM

Nakamura-Tome'nin boşta kalma süresini azaltmak için tasarlanan ChronoCut yazılımı, iş mili senkronizasyonu, C ekseni konumlandırma, referans noktasına dönüş, hassas kılavuz çekme, kesme/aktarma, makine koordinat sistemi konumlandırma başta olmak üzere 15 farklı fonksiyonu hızlandırarak, WY-100V modelinin hızına hız katıyor.

Shogo Nakamura: "İddialı bir hedef belirledik ve makineyi ekibimizin özverisiyle sıfırdan geliştirdik."

Nakamura-Tome CEO’su Shogo Nakamura, WY-100V modeli ile görüşlerini şu şekilde dile getirdi: Multi taret makinelerde hız, en üst düzeyde önem taşır. Hızlı bir makine ile işleme sürelerini azaltarak, aynı süre ve çaba içinde büyük bir sayıda iş parçası üretebilirsiniz. Bu, müşterilere zorlu maliyet azaltma durumlarında üretim maliyetlerini düşürmelerine ve teslimat tarihleri konusundaki endişelerini azaltmalarına yardımcı olur. WY-100V, "En Hızlısından Daha Hızlı" konseptini benimseyen bir makine olup, özellikle atölye üretim hızındaki yükü en aza indirme amacını taşımaktadır. Bileşenler arasındaki sadece birkaç saniyelik işleme süresi azaltımı bile müşterilerimize önemli bir memnuniyet sağlayabilir. İddialı bir hedef belirledik ve makineyi ekibimizin özverisiyle sıfırdan geliştirdik. Bu, tamamen donanım, yazılım ve işleme uzmanlığımızın bir sentezi olan bir makinedir. Yeni amiral gemisi olan bu çift taretli makineyi denemeniz için sabırsızlanıyoruz.”

Nakamura-Tome’ye yapılan yatırım 6 ay ile 1 yıl gibi kısa bir sürede yatırım finansmanını geri kazandırarak ekonomiye katkı sağlıyor. Otomotiv ve savunma sanayinde dünyanın önde gelen markalarının da tercih ettiği Nakamura-Tome, GNC Makina’nın yetkin ve güçlü servis ağıyla ülkemizde üretime katkıda bulunuyor.
 

Editör: Ayşete Yavaş