Dünya çapındaki mühendisler arasında bir komünite oluşturmayı hedefleyen global üretim tedarik platformu, üretimi kolaylaştıran teknik kılavuzlar, 100’den fazla teknik makale, iş sürecini hızlandıran dijital araçları, interaktif web seminerleri gibi birçok kaynağı Xometry Pro’da tüm topluluklarına ücretsiz olarak sundu. Böylece, Türkiye’deki mühendis ve tasarımcıların da ihtiyacı olan tüm bilgilere tek bir noktadan erişmelerine ve tecrübelerini paylaşmalarına olanak tanıyacak.

MÜHENDİSLER GLOBAL KOMÜNİTENİN BİR PARÇASI OLACAK

Konuyla alakalı Xometry Türkiye Genel Müdürü Çınar Topaloğlu, “Türkiye’de tasarım ve üretim becerileriyle birçok alanda değer yaratabilecek mühendisler olduğunu biliyoruz. Bu platform mühendislerin işinde ihtiyaç duydukları bilgilere erişmelerinin yanı sıra, değer yaratabilecek büyük bir komünitenin de parçası olmasını sağlayacak” dedi. 

Komünite içerisinde bilgi paylaşımını teşvik etmek amacıyla oluşturulan ve forum niteliği taşıyan bu alan, kullanıcıların ortak problemleri olan uzmanlarla fikir alışverişinde bulunmalarını veya yeni bir sohbet başlatarak merak ettikleri konulara, yanıt bulmalarını sağlıyor. Ayrıca, Xometry’nin uzman mühendislerden oluştan ekibi de aktif olarak soruları yanıtlayarak teknik açıdan destek sağlıyor. 

Sanayi, Marmara Bölgesi'nden Taşınıyor Mu? Sanayi, Marmara Bölgesi'nden Taşınıyor Mu?

TEKNİK MAKALE, E-KİTAP VE MALZEME KÜTÜPHANESİ DESTEĞİ 

Kullanıcılar, malzemeler, ardıl işlemler, tasarım, CAD yazılımı, CNC işleme, 3D baskı, sac metal şekillendirme gibi üretim yöntemlerinin olduğu kategorilerde 100’den fazla teknik makaleye kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Bu sayede mesleki bilgilerini tazeleyebiliyor ve fikirlerini hayata geçirirken tekrar üretimi önleyebiliyorlar.

Kullanıcılar, Xometry’nin sunduğu dijital araçlar ve eklentilere ücretsiz erişerek verimliliklerini bu kategoride artırabiliyor. Ayrıca birçok tasarım uygulamasının içinde de Xometry araçlarını kullanabilme imkanına sahipler. Üretime uygun tasarım, prototipleme, üretim materyali seçme ve daha birçok teknik kararı verirken, Xometry’nin dijital araçları mühendislerin sürecine destek olacak.
 

Editör: Ayşete Yavaş