Vedat Arslan, bu yıl 23.000 kayıtlı fuar katılımcısı olmasına rağmen bu rakamın henüz fuar girişlerine yansımadığını ve fuarın son yıllardaki en sakin MIPIM başlangıcı olduğunu belirtti. Eskiden Avrupa ve Ukrayna-Rusya ağırlıklı olan fuarın yerini şimdi Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır gibi Orta Doğu ülkelerinin aldığını vurgulayan Arslan:

"Türkiye perspektifinden bakıldığında, Aremas Group'un ana iş alanında önemli gelişmeler var. Türkiye'ye olan ilgi artmış durumda. Özellikle daha önce hiç Türkiye ile ilgilenmemiş ülkelerde, dünyanın en büyük firmalarının yanı sıra Almanya'daki bazı yatırım danışmanlık şirketlerinin ve Yunanistan, Malta gibi ülkelerin Türkiye'ye ilgi göstermeye başladı."

Artan ilginin şu anda Türkiye'ye doğrudan yatırım yapma niyetiyle değil, Türk yatırımcılarına yurtdışında gayrimenkul alım satımı konusunda özellikle Londra, Amerika, Dubai, Yunanistan, Portekiz ve Malta gibi coğrafyalardan gayrimenkul satışına aracılık edilmesi konusuna odaklandığını vurgulayan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

DUMAN TAHLİYE FANLARI: "HAYAT KURTARAN GÜVENLİK ÖNLEMİ" DUMAN TAHLİYE FANLARI: "HAYAT KURTARAN GÜVENLİK ÖNLEMİ"

"Türkiye'nin gelecekteki konumunun değişmesi durumunda bu iş birliklerinin yatırım açısından olumlu sonuçlar doğurabileceğini umuyoruz. Aremas Group olarak, fuar süresince verimli iş birliklerine ve görüşmelere imza atacağız. Fuara güçlü bir başlangıç yaptık, ilerleyen günlerde daha yoğun bir etkinlik bekliyoruz."