PAKKENS MC Serisi Kapsül Diyaframlı Basınç Ölçerler, medikal teknolojisi, çevre teknolojisi, laboratuvar teknolojisi, filtre izleme, ısı ve doğalgaz mühendisliği gibi düşük basınca sahip uygulamalarda hassas ölçümler yapılması amacıyla tasarlandı. 

EN 837-3 uyumlu PAKKENS MC Serisi Basınç Ölçerler, KL. 1.6 hassasiyet sınıfında olup farklı endüstriyel uygulamalar için çeşitli gövde tasarımlarına ve proses bağlantılarına sahip. Bu tip basınç ölçerler bakır-berilyum malzemeden imal edilmiş kapsül diyafram olarak bilinen basınç algılama ekipmanı olarak üretiliyor.

TİTREŞİMİN ETKİLERİ AZALIYOR

İzafi veya vakum basıncı altında, kapsül diyaframının genleşme veya daralma miktarı uygulanan basınçla orantılı ve bu hareket doğrudan basınç göstergesinin mekanizmasına aktarılarak basınç ölçer kadranında basınç değerine dönüştürülüyor. MC serisi ürünler IP41 veya IP65 koruma sınıfına göre üretilebiliyor. IP65 koruma sınıfına sahip olan basınç ölçerler kullanıldığı prosesteki titreşimin etkilerini azaltmak için gliserinle doldurulabiliyor.

KAZANCI'DAN YENİ ÜRETİM TESİSİ YATIRIMI KAZANCI'DAN YENİ ÜRETİM TESİSİ YATIRIMI

MC Serisi Basınç ölçerler -1000mbar ile 1000mbar arasında ölçüm kapasitesine sahip olup ürün sıvı dolgusu durumuna göre minimum ölçüm basıncı değişiklik gösterebiliyor. Bu basınç ölçerler en yüksek 60°C proses sıcaklığında ölçüm yapabiliyorlar.