Erkunt Sanayi, döküm fabrikalarında 14 adet, işleme fabrikalarında 6 adet robotu ile motor bloğu, silindir kafası, transmisyon gibi kompleks parçaların döküm, işleme, honlama ve montaj işlemlerini tek çatı altında yapıyor.

ROBOTLU SİSTEM YATIRIMINI DEVREYE ALACAK

Erkunt Sanayi Genel Müdürü Emine Dilek Gündüz, fabrikalarındaki makinelerle koordineli çalışacak hücre tipi robotik sistem ile tek noktada entegre çalışma projesine başladıklarını söyledi. Gündüz, “Uzun yıllardır birlikte çalışmakta olduğumuz Suma Robotic ile şimdi makinelerle entegre robotlu sistem üzerine yoğunlaştık” dedi.

ABB ROBOTİK VE METTLER TOLEDO GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR ABB ROBOTİK VE METTLER TOLEDO GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Aralık2024

Son dönemde döküm sektöründe eleman teminindeki zorluklar, enerji verimliliği ve çevreci yaklaşımlar noktasında robotik çözümlerin revaçta olacağını öngördüklerini söyleyen Emine Dilek Gündüz, "Yapacağımız robot yatırımlarının uzun dönem projeksiyonunda ise gereksinimlerimizi, teknolojik gelişmeler kadar müşteri beklentilerimiz de şekillendirecektir. Özellikle son dönemde döküm sektöründe eleman teminindeki zorluklar, enerji verimliliği ve çevreci yaklaşımlar noktasında robotik çözümlerin revaçta olacağını öngörmek mümkün" dedi.

ISO 500'DE ve FORTUNE LİSTESİNDE YER ALMAYI SÜRDÜRÜYOR

Fortune ve ISO listelerinde Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Erkunt Sanayi, Türkiye genelindeki tüm organize sanayi bölgelerindeki firmaların değerlendirildiği OSBÜK araştırmasında ise en çok ihracat yapan firmalar arasında 22'nci sırada yer alıyor.

Editör: Ayşete Yavaş