banner1322
x

MAKİNA İMALAT HATLARINDA ÜRÜN SEÇİMİNE DİKKAT

Üretim hattına giren parça sayısının fazla olmasından kaynaklı satın alma süreçlerinin karmaşık hale geldiği makine imalat sektöründe, güç aktarım ürünlerinin seçimi büyük önem taşıyor.

MAKİNA İMALAT HATLARINDA ÜRÜN SEÇİMİNE DİKKAT
Enerji Zirvesi

Makina imalat hatlarında güç aktarım ürünlerinin seçimi için karar verme kriterleri her endüstriyel ürün satın alma sürecinde olduğu gibi; ürün dayanıklılığı, marka bilinirliği ve fiyat olarak sıralanıyor. Diğer sektörlere oranla üretim hattına giren parça sayısının daha fazladır. Bu nedenle yapılacak seçimlerde amaç, satılan makinaların sorunsuz çalışması ile birlikte maliyetleri düşürmektir. Bu durum imalatta kullanılan ürünlerin seçiminin önemini daha da artırıyor.

ÜRÜNLERİN DOĞRU SEÇİMİ VE DOĞRU KULLANIMI GEREKLİ

Üretim hatları için güç aktarım ürünlerinin kalitesi kadar önemli olan bir konu; bu ürünlerin doğru kullanılması, bakımlarının doğru yapılması. Güç aktarım ürün hasarlarının çok büyük bir bölümü ürünlerin yanlış kullanımı ve bakımlarının doğru yapılmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle güç aktarım eğitimleri ve çözümleri ile makina imalatçılarının verimliliğini sürekli artırmaya yönelik alt yapıya sahip olması tedarikçi firmanın seçiminde önem kazanıyor.
Silkar Endaş; uzman kadrosu ile; SCHAEFFLER, FAG & INA, NSK, KG, GBM, HRB, MGM gibi farklı segmentteki rulman markalarının en tecrübeli ve köklü distribütörü olarak 50 yılı aşkın bir süredir rulman satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlıyor. Geniş rulman çeşitliliği ile müşterilerine en uygun rulmanı seçmesini sağladıktan sonra bünyesindeki ENDAŞ AKADEMİ ile eğitim veriyor.

www.endas.com
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 08:50
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını