banner1322
x

Akışı kontrol edin ve ölçün

Elesa+Ganter tarafından sunulan, akış ölçer sensörlü HVF-E görsel akış göstergesi, sulama sistemlerinden ısıtma/soğutma sistemlerine kadar geniş bir aralıkta kullanılabiliyor.

Akışı kontrol edin ve ölçün
Endüstrideara

Elesa+Ganter tarafından sunulan akış ölçer sensörlü HVF-E görsel akış göstergeleri, sulama sistemleri, ısıtma/soğutma sistemleri, su ve deterjan karıştırma makinaları veya tanklara otomatik sıvı yükleme sistemleri gibi akış ölçümü gerektiren makinalarda sıklıkla kullanılır.

Sensörlü göstergeler farklı bir konumda monte edilebiliyor. Ayrıca operatör sıvı akışını görsel olarak kontrol edebiliyor. Bunu da borosilikat cam pencere sayesinde yapabiliyor.  Minimum akış miktarı ile pervanenin dönmesine izin vermek için sıvının tipine ve viskozitesine bağlı olarak minimum akış hızı gereklidir. Endüktif sensör, sıvı geçiş alanından farklı konumda bulunarak hasar durumunda değiştirebiliyor. PNP çıkışı sayesinde de PLC'ye sinyal sağlıyor. Rotor üzerine monte edilmiş iki paslanmaz çelik metal klipsin geçişini okuyor. Ölçümün doğruluğu ve tekrarlanabilirliği ±% 3'tür. HVF-E, su/sıvı boru hattının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bir güvenlik sistemi olarak kullanılabilir. Arıza durumunda PLC bir sinyal alabilir ve makinayı hasar görmesini önleyerek durdurabilir. Örneğin: soğutma sistemleri veya metal işleme makinaları.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 16:47
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını