MMO İstanbul Şubesi Müdür Yardımcısı ve Makina Hangar Müdürü Özgür Arslan, şubat ayında açılışı gerçekleştirilen ve söktör bileşenlerini bir çatı altında toplama amacı güden Makina Hangar'ın yeni iş birlikleri hakkında konuştu. Mühendislik ve teknoloji merkezi olarak konumlanan Makina Hangar, derneklerin özel etkinlikleri, seminerler ve şirket etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. 

SEKTÖR DERNEKLERİNİN ETKİNLİK DURAĞI

Son dönemde farklı sektörlerden birçok dernek ile iş birliğine imza attıkları bilgisini paylaşan Arslan, şöyle konuştu:

AKDER ile beraber de akışkan gücü ve hidrolik pnömatik eğitim merkezi ve müzesini inşa ediyoruz.

Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler Yeni Otomasyon Platformundan Geleceğe Yönelik Çözümler

"Makina Hangar, bildiğiniz üzere bir mühendislik ve teknoloji merkezi. Şubat ayında açılışını yaptık, eklenti binalarını da yapmaya devam ediyoruz. AYSAD ile birlikte asansör ve yürüyen merdiven eğitim merkezi inşa ediyoruz. Akışkan gücü sektör derneği AKDER ile beraber de akışkan gücü ve hidrolik pnömatik eğitim merkezi ve müzesini inşa ediyoruz. Açılışını yaptığımız binanın faaliyetleri devam ediyor. Özellikle sektör derneklerinin etkinlikleri yapılmaya devam ediyor. AYSAD, TÜYAK, İZODER, BTMD, İSKAV, TMD gibi birçok sektör derneğinin faaliyetleri sürüyor. ENOSAD Makina Hangar bünyesinde birçok etkinlik yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

MAKFED ÜYELERİYLE PROTOKOLLER YAPILDI

"MAKFED bünyesindeki sektör dernekleri Makina Hangar bünyesinde yer almaya başlayacak"

Bu anlamda MAKFED bünyesindeki sektör dernekleri de Makina Hangar'da yer almaya başlayacak. 33 derneği temsilen MAKFED, MAKFED Hub'ı oluşturuyor. Bunlardan bazılarıyla şimdiden eğitim merkezlerini ve ofislerini hangara taşımak için protokoller yapılmış durumda. AYSAD, AKDER, ENOSAD, KBSB burada yer alacaklardan bazıları. Bu sene ilk kez MAKFED Makina Zirvesi'ni ekim ayında Hangar'da yapmak üzere bir çalışma yürütmekteyiz.  SIEMENS ve Manus Yazılım gibi birçok firmanın etkinlikleri de burada yapılmaya devam edecek."

Editör: Ayşete Yavaş