Secomea

Yatırım amacınız ürün odaklı olsun

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ilk gün son panelinde konuşan Experto firmasının Genel Müdürü Jülide Birol, firmaların yatırım amacının ürün odaklı olması gerektiğini söyledi.

Enerji

Experto firmasının Genel Müdürü Jülide Birol, Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ilk gününde “KOBİ’ler için Robot Yatırımları” başlıklı panelde konuştu. KOSGEB’in TEYDEB’den farklı ve lokal olarak yerinde hizmet verdiğini söyleyen Birol, teşvik rakamlarının 125 bine çıkmasıyla neredeyse herkesin KOBİ olarak nitelendirildiğine değindi. 

Birol, firmaların Ar-Ge yaptığında alacakları hibe desteklerine odaklanmamaları gerektiğini, önemli olanın sağlanacak fayda olduğunu dile getirdi. 

“Yatırım amacınız ürün odaklı olsun.” diyen Birol, Ar-Ge konusunda bakış açısının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Birol sözlerini şöyle noktaladı: “Uzun vadede kar getirecek bir iş. Uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor. Ar-Ge söz konusu olduğunda, bir işletmede pazarlamadan üretime herkesin bu konuya odaklanması gerekiyor.” 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler