Universal Robots

Türkiye’nin 1170. Ar-Ge Merkezi oldu, yeni projelerle geliyor

ST Endüstri Radyo

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 1170. Ar-Ge Merkezi olarak onaylanan Robo Otomasyon, projeleriyle Endüstri 4.0'da da iddiasını ortaya koyuyor.

Robo Otomasyon, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 1170. Ar-Ge merkezi olarak onaylandı. 

Konuyla ilgili olarak firmadan yapıdan açıklamada, “Bu noktaya gelmemizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize yerli mühendislik ile kazandırdığımız yüksek teknolojik sistemler sayesinde katma değerli ihracat yolunda daha güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz. Bu gurur hepimizin…” denildi.

Robo Otomasyon Genel Müdürü Haluk Özcan ise, Ar-Ge merkezi unvanı almanın önemine değinerek Ar-Ge kültürünün firmalarına ve çalışanlarına büyük katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Ar-Ge Merkezi olmanın kendilerini disipline edeceğini ve söz konusu unvanla birlikte belirli kurallar doğrultusunda ilerleyeceklerini ifade eden Özcan, hayata geçirdikleri Robo Twin projesinin bu kapsamdaki ilk projeleri olduğunu söyledi.

Endüstri 4.0 tabanlı sanal devreye alma projesi Robo Twin, sahada yaşanacak riskleri en aza indiriyor. 

Söz konusu yazılım, toplam değişim maliyetlerini ve ilgili riskleri aşağıya çekerken, üretici firmayı ve entegratörü başarısızlıktan koruyor.

Robot Yatırımları
YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler