Nova

Robot pazarı 8,5 milyar doları geçecek

Çin’de gerçekleştirilen Dünya Robot Konferansı’nda yapılan açıklamada, ülkenin robot pazarı büyüklüğünün 8,5 milyar doları geçeceği ifade edildi.

Proses Zirvesi
Dünya Robot Konferansı - Çin

Dünya Robot Konferansı - Çin

Galeriye Git

Çin’de gerçekleştirilen 2019 Dünya Robot Konferansı’nda açıklanan rapor, ülkenin robot pazarı büyüklüğünün 2019 yılının sonunda 8,5 milyar doları geçeceğini gösteriyor. 

Rapora göre pazar büyüklüğünün toplamda 8 milyar 680 milyon dolara ulaşacağı öngörülüyor.

Çin Elektronik Enstitüsü tarafından açıklanan raporda, dünyadaki robot sayısının yüzde 29,5’inin Çin’de olacağı ve bu alanda en büyük pay sahibinin 5,7 milyar dolar ile endüstriyel robotların olacağı ifade ediliyor.

Söz konusu rakamın, 2014 ve 2019 yılları arasında 5 yıllık ortalamanın yüzde 20,9 oranında büyümeye tekabül ettiği belirtiliyor.

Çin Bilim ve Teknoloji Derneği (CAST) Başkan Yardımcısı Huai Jinpeng’in konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Çin’in gelişen robot endüstrisinin dijital ekonominin yanı sıra Endüstri 4.0’ın gelişmesi, insanların çalışma ve yaşam biçimlerini değiştirmesine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

700 ROBOT TEKNOLOJİSİ SERGİLENDİ

Çin’in başkenti Pekin’de 20-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Robot Konferansı’nda, dünyanın farklı ülkelerinden katılım sağlayan 700’ü aşkın modern robot teknolojisi ve ürünü sergilendi, 21’den fazla endüstriyel uygulama gösterildi. 
 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler