Endüstri 4.0

RoboForm ile CNC besleme boşaltma işlemlerini kolaylaştırıyor

Form Robot Otomasyon’un Robot Yatırımları Zirvesi’nde tanıttığı RoboForm, CNC besleme boşaltma işlemlerinde hız ve kolaylık sağlıyor.

Robot  Zirvesi

Form Robot Otomasyon’un 5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde ziyaretçilerine tanıttığı RoboForm sistemi, kullanıcılarına CNC besleme boşaltma işlemlerinde hız ve kolaylık sağlıyor.  

Zirve’de ilgi gören sistemin operatör arayüzü sayesinde teach pendant olmadan kolay programlama özelliği bulunuyor.

PLUG&PLAY İLE CNC’LERE KOLAY KURULUM

Plug&play özelliği sayesinde bütün CNC’lere kolay kurulum sağlayan sistem, başka bir CNC’ye entegre etmek istendiği takdirde, hücreyi yerine getirmek yeterli oluyor. Makina bakımlarında sistem hızlıca ve kolaylıkla söküp takılabiliyor.

CE standardına uygun olan sistem 10 kg’lik 6 eksen robotun yanı sıra yazılım sistemi, 12’’ HMI panel, gripper ve  çekmece tipi besleme gibi standart özelliklere sahip. 

Opsiyonel olarak sisteme ölçüm istasyonu, çapak alma istasyonu ve kamera entegre edilebiliyor. 

UZAKTAN ERİŞİME İMKAN SAĞLIYOR

Sistem sahip olduğu yazılım teknolojisinde; diyalog programlama, anlaşılır ve basit arayüz, alarm göstergesi, kolay şekilde parça değiştirme ve uzaktan erişim özelliklerini barındırıyor.

Sistem ayrıca, 6 kg yükleme ve boşaltma kapasitesi, basit ve esnek kullanımı, kompakt tasarımı, veri takibi, kısa ayar süresi gibi özellikleriyle de öne çıkıyor.
 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler