Yaskawa Türkiye Robot Yatırımları Zirvesi’nde endüstriyel robotlara ek olarak tüm çözümleriyle ilgili detaylı bilgiler de paylaşacak. Robot tarafında 100’ün üzerinde uygulamaya özel geliştirmiş robot modeli, gantry, pozisyoner, ray gibi çevre ekipmanları, yazılım çözümleri ve uygulama tecrübesiyle neredeyse tüm endüstriyel robot ihtiyaçlarına uygun çözümü sunabildiklerini ifade eden Can Ertaç, Robot Yatırımları Zirvesi’nde ana ürün grupları olan endüstriyel robotlara ek olarak Servo Motor, AC Sürücü/ İnvertör, Düşük Harmonik Rejeneratif Matris Konvertör, Kontrolör, PLC, I/O sistem ve HMI’dan oluşuyor. Tüm çözümlerimizle ilgili detaylı bilgiler paylaşıp zirve için hazırlanan uygulamaya özel demolarını sergileyeceklerini söyledi.

Karbon Elyaf Üreticisi'nden Outdoor Otonom Mobil Robot Hamlesi Karbon Elyaf Üreticisi'nden Outdoor Otonom Mobil Robot Hamlesi

YATIRI ÖNCESİNDE DOĞRU SEÇİM VE YERLERŞİM

Fabrikaların üretimde bir yandan yüksek kalite ve verimlilik sağlamaları, diğer yanda maliyetlerini düşürmeleri için “robotlu üretim” projelerinde ne tür katkılar ve çözümler sunduklarına dair ise Ertaç şunları söyledi: “Aslında kalite ve verimliğin otomatik olarak maliyetleri azaltan etken olduğunu birçok uygulamada gözlemliyoruz. Öncelikle ürünlerimiz uygulamaya özel geliştirildiği için uygulama bazında gerekli olan detayları barındırıyor. Bu kritik sürecin tanımlanması için robot tarafında MotoSim similasyon programımız ile yatırım öncesinde doğru yerleşim ve seçimin yapılmasına destek oluyoruz. Ürünlerimizin kompakt ve özel hafif alaşımlı yapısı maliyetin düşmesine katkı sağlarken rejen enerjiyi kullanabilme yetenekleri enerji tarafında ek tasarruf olanakları da sağlıyor. Robotlarımızda ortak parçalar kullanılarak yedek parça maliyetleri minimize edilmiştir. Bu da yatırım sonrası maliyetlerde tasarruf sağlayan önemli bir unsurdur. Uygulamaya ve ihtiyaca göre tasarlanmış olan zengin eğitim programlarımız, alanında uzman mühendis ekibimiz tarafından yeni merkezimizde verilmektedir. Yatırım öncesinde ve sonrasında sağlanan uzaktan ve yerinde destekler ürünlerin verimli şekilde kullanılması için oldukça önemlidir. İşte yatırım kararı verirken tüm bu unsurları göz önüne alınarak seçim yapılması üründen/sistemden alınacak verimi üst seviyeye çıkaracaktır. Bu bağlamda yatırımınıza uygun uygulama örneklerini zirvede ve sonrasında sizlerle paylaşmak arzusundayız.”

Editör: Haber Merkezi