Yeni ürünü ile ihracat pazarını artıracak

Yapıların çatılarında kullanılmak üzere çatı kapak sistemleri üretimi gerçekleştiren Umut Çatı Kapak Sistemleri, sağlam adımlarla büyümeye devam ediyor. Markanın gündeminde iki önemli gelişme var: İhracat ve Ar-Ge’si üzerinde çalıştığı yeni ürünü ısıcam ve yalıtım özelliğine sahip çatı penceresi. Firmanın bu çalışmalarını, Genel Koordinatör Kazım Demir ile konuştuk. 

Yeni ürünü ile ihracat pazarını artıracak
Robot Zirvesi

Umut Çatı Kapak Sistemleri’nin çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Umut Çatı Çıkış Kapakları olarak, uzun yıllara dayanan tecrübemizle inşaat projelerine geniş ürün gamımız ve profesyonel kadromuzla hizmet veriyoruz. Firmamız faaliyetlerine 2010 yılında Ankara Pursaklar sanayisinde plastik enjeksiyon yaparak çalışma hayatına başladı. Bu dönemde güneş enerjisi sızdırmazlık elemanları üretimi gerçekleştiriyorduk. 2011 yılında çatı çıkış kapakları projemizi hayata geçirip 2012 yılı başında ilk çatı çıkış kapağının üretimini yaptık. 2013 yılında ise sürgülü polikarbon ve sürgülü cam damperi çeşitlerini ürettik. Başlangıçta kapak saclarını lazerde kesip iki yanını kaynaklı ve puntalı olarak yapıyorduk. 2016 yılına geldiğimizde yekpare preste basarak kaynaksız eksiz üretmeye başladık. 2017 yılında ise yekpare gövdeli kapağı amörtisör (piston) olarak üretmeye başladık. 2017 yılının Ekim ayında Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde Türkiye'de bir ilk olarak yaylı bilye kullanarak özel menteşe üretimine imza attık. Böylelikle camlı üst kapağın açılırken geriye düşüp kırılmasını önledik. Kapağın 130 derece açılıp sabit kalmasını sağladık. Türkiye’nin en fazla çatı kapakları üreten firması olarak sektörde lider konumda yer alıyoruz. Müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına kendimizi sürekli yenileyerek sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. 

İnsanlar normal zamanlarda dahi zamanlarının yüzde 90’unu kapalı alanlarda geçiriyor. Bu sebeple yapıların insan sağlığına, enerji verimliliğine etkisi önemli. Bu konuda tüketici yapı malzeme tercihinde neye dikkat etmeli? Firmanız ürünlerinin bu konuda sağladığı avantaj nedir?

Üretimini yaptığımız, yapıların çatılarında kullanılan Umut Çatı Çıkış Kapakları, çatı katlarının aydınlatılması ve havalandırması amaçlı kullanılıyor. Son yıllarda evlerin metrekarelerinin küçülmesi ile en küçük alan dahi önemli oldu. Dolayısıyla çatı katları da atıl alan olmaktan çıkmakta, önemli bir yaşam alanı sunmaktadır. Umut Çatı Çıkış Kapakları, çatı katlarının verimli bir şekilde kullanılmasına katkı sağlıyor. Çatı alanına temiz hava girmesine katkı sağladığı gibi gün ışığından da yararlanılmasına imkan tanıyor. Umut Çatı Çıkış kapaklarıyla çatılara hem işlevsellik hem de tasarım olarak değer katıyoruz. Çatının tasarımına uyum sağlayan, ral kodundaki farklı renk seçeneklere sahip çatı çıkış kapaklarımızla çatılarda estetik bir görünüm sağlıyoruz. Çatı çıkış kapakları havalandırma, aydınlatma ve çatıya çıkış kolaylığı sağlıyor olmasıyla çatı alanlarını daha kullanabilir bir yaşam alanına dönüştürüyor. 

Son olarak corona döneminde hobi olarak neler yapıyorsunuz?

Bu süreçte sürekli İngilizce çalışıyorum. Aynı zamanda kitap okumaya daha düşkün oldum ancak çoğunlukla İngilizce çalışıyorum. 

Röportajın ilk kısmına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

https://www.stendustri.com.tr/insaat-ve-malzeme/uretimini-yaptigi-cati-kapak-sistemlerinin-ilk-ihracatini-yapti-h106222.html

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:23
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını