banner1322
x

GERİ DÖNÜŞÜMLE ÇEVREYE KATKI SAĞLIYOR

Metehan İskele Kalıp Sistemleri sıfır ve ikinci el iskele kalıp sistemlerinin alım, satım ve kiralama çalışmalarının yanı sıra toptan hurda alımı ile çevre sağlığına katkı sağlıyor.

GERİ DÖNÜŞÜMLE ÇEVREYE KATKI SAĞLIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ LALE- Metehan İskele Kalıp Sistemleri Satın Alma Müdürü Kadir Yılmaz, müşterilerine sıfır ve ikinci el iskele kalıp sistemlerinin alım, satım ve kiralama çalışmalarında güvenli ve hızlı bir çözüm sunduklarını vurguluyor.

Hamitabat’taki eski dev Doğalgaz Termik Santralini satın aldınız. Bu yatırımınız hakkında ilgi verir misiniz?

Hamitabat’taki eski dev doğalgaz termik santralinin satınalmasını gerçekleştirerek önemli bir işe daha imza attık. Santralin kontrollü bir şekilde yıkımı devam ediyor. Ömrünü tamamlamış hasarlı veya çeşitli sebeplerden dolayı yıkılması gereken yapıların kontrolllü bir şekilde yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Geri dönüşüm ile demir, çelik, hurda, bakır, kablo, kurşun, kağıt, plastik, vs maddelerin tekrar kullanılması tabii kaynakların tükenmesini önleyecektir. Bu durum ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını da azaltacak, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Saray Geri Dönüşüm ile gerçekleştirdiğimiz bu iş ortaklığımız hayırlı olsun. 

Firmaların şantiyelerinden toptan hurda alımı da yapıyorsunuz. Bu hizmetiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Çağımız gereği artan üretim ihtiyaçları paralelinde gelişen tüketim, günlük hayatta kullandığımız çoğu materyali zamanla hurda vasfına dönüştürmektedir. Metehan Geri Dönüşüm bu konuda bölgemizde güvenilen firmaların başında gelmektedir. Yılların verdiği deneyimler sonunda edindiğimiz ilkelerimiz sonucunda iki tarafında ortak menfaatini titizlikle gözeterek hurdanın gerçek değerini bulmasını sağlıyoruz. Anında nakit olarak ödediğimiz ücrete dahil olarak, hurdanın hacmi ve ağırlığına göre anında temin edebildiğimiz araç kapasitemizle hurdaları müşterinin dilediği yerden alıyoruz. Hurda piyasası üzerinde dürüstlük ve güvenilir ticaret patentlerini elinde bulunduran firmamız ile Ankara’da daha yaşanabilir sokaklar için faaliyetlerimize hız kesmeden her gün devam ediyoruz. Hurda büyük bir çevre kirliliğine sebebiyet veren atık maddelerden oluşan çöp topluluğudur. Sadece hurdayı satın almakla kalmayıp, geri dönüşüm yolu ile ekonomiye kazandırılana kadar takipçisi oluyoruz. Çevrenin korunmasına karşı duyduğumuz hassasiyet doğrultusunda hurdaların doğaya uyumlu bir şekilde geriye dönmesine azami özen gösteriyoruz. Geri dönüşüm ile demir, çelik, hurda, bakır, kablo, kurşun, kağıt, plastik vs maddelerin tekrar kullanılması tabii kaynakların tükenmesini önleyecektir. Bu durum ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını da azaltacak kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Hurdaları satın alarak geri dönüşüme kazandırıyor, ülke ekonomisine geri dönüşüm ile kazandırılan maddeler, daha yaşanabilir çevre oluşturmakta üzerimize düşen görevi layığı ile yapmanın gururunu taşıyoruz. Firmamız neredeyse tüm hurdaları ayrıştırma ve geri dönüşüme kazandırma teknolojisine sahip. 

Satışını yapacağınız ürünlerde hangi kriterleri arıyorsunuz? 

Bizim bir ürünü veya markanın satışını tercih etmemiz için en önemli kriterler kalite, devamlılık ve arkasında duran firmanın gücü ve karakteri. Tabii arkasından fiyat gelir.

Kiralama hizmetleri kapsamında neler yapıyorsunuz? 

İskele ve kalıp hacmi nedeniyle stoklamak için alan ihtiyacı duyulan bir malzeme. Günümüzde depo alanları yüksek maliyetli. İskele kalıp sistemlerini kiralama hizmeti, inşaat sektörünü bu depolama maliyetinden kurtarıyor. Yatırımcı, projesinde işi bittiğinde iskele ve kalıp sistemlerini iade ederek, bu depolamaya maliyet gideri olmuyor, ve sonraki projesinde ihtiyacı doğrultusunda yeniden iskele ve kalıp istemi temin edebiliyor. Metehan İskele Kalıp Sistemleri olarak müşterilerimize iskele kalıp kiralamasında da tüm ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Önemli bir stok ve dağıtım gücüne sahip olmamız kiralama alanında da hızlı ve kaliteli bir çözüm sunmamızı sağlıyor.

Ankara Şehir Hastanesi Şantiyesi ile nasıl bir çalışmanız oldu?

Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Ankara Şehir Hastanesi Şantiyesinde kullanılan iskele ve kalıp malzemelerinin tamamını ve işçi kampları, çalışma ofisleri, yatakhane, tuvalet ve duş konteynırları firmamız tarafından alındı. 

Türkiye’nin ikinci el iskele kalıp sistemlerinde en çok tercih edilen firma neden Metehan İskele Kalıp Sistemleri?

İskele ve kalıp sistemlerinde kaliteye önem vermemiz, bu alanda geniş ürün gamına sahip olmamız, stoklama alanımızın büyüklüğü ve tüm bunların sonucunda güvenilir bir firma olmamız tercih edilmemizde en önemli etken. Şantiyeden ikinci el inşaat malzemelerini yerinde nakit olarak alıyoruz. Şirketimiz bu kapsamda en iyi fiyat ve en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Deneyimli personel kadromuzla, alış ve satış sonrası teknik desteğimizle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteden taviz vermeden ikinci el inşaat malzemeleri sektörüne güvenle hizmet veriyoruz. Bu zamana kadar firmamız ikinci el inşaat malzemeleri alım ve satımı konusunda en çok tercih edilen firma olmuştur. Ayrıca inşaat malzemelerinde kiralama ya da satın alma seçeneklerini bir arada değerlendirme şansına sahip olmaları, bir ürünün hem sıfırını hem ikinci elini bir arada bulmak istemeleri, Türkiye'de mevcut önde gelen bütün markaların aynı yerde ve anında fiyat alternatiflerinin ve en güçlü ödeme kolaylıklarının kendilerine sunmamız, ikinci el ürünlerini güvenli bir şekilde satmamız sebebiyle müşterilerimiz firmamızı tercih ediyorlar. Şantiyelerdeki 2.el inşaat malzemeleri toptan nakit ödeme ile alıp veya yenisi ile takasta kullanıyoruz. 

Önümüzdeki süreçte neyi hedefliyorsunuz? 

Hacimsel ve yayılma konusunda tabii ki hedeflere sahibiz ancak Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın bugünkü konjonktüründe uzun vadeli hesaplara girmek pek kolay bir iş değil.
 
Röportajın ilk kısmına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.stendustri.com.tr/insaat-ve-malzeme/iskele-kalip-sistemlerinde-guvenli-cozum-sunuyoruz-h106898.html

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:02
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını