AKILLI BİNA SİSTEMLERİNE TALEP ARTTI

Dijital dönüşüm süreci, akıllı bina sistemlerine talebi artırırken, insanlar evlerinde harcadığı enerji konfora dönüştürmeyi istiyor.

AKILLI BİNA SİSTEMLERİNE TALEP ARTTI
Robot Zirvesi

Son yıllarda önemi giderek daha çok anlaşılan; ancak küresel salgının baş göstermesi ile bir seçenek olmaktan çıkan dijital teknolojiler, sürdürülebilir bir yaşam için artık vazgeçilmezler arasında. Pandemi süreci ile hızlanan dijital dönüşüm süreci, birçok alanda olduğu gibi; enerji yönetimi & kontrolü, merkezi kontrol ve izleme sistemleri ile avantaj sağlayan akıllı bina sistemlerine olan ilgiyi artırdı. Hager Group, Akıllı Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemleri konusunda yeni çözümler geliştiriyor. Özellikle akıllı bina otomasyon sistemleri ile enerji yönetimi konusunda imkan sağlıyor. 

PANDEMİDE AKILLI OTOMASYON SİSTEMLERİNE TALEP YÜZDE 25 ARTTI

Pandemi süreciyle beraber trendlerin de değiştiğine dikkat çeken Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, “Dijital teknolojiler Covid-19 salgını ile hayatımızın merkezine yerleşti. Bu ani değişim birçok sektörü etkilese de hızlı aksiyon alarak dijital dönüşüm sürecine ayak uyduran şirketler bu zorlu dönemin üstesinden gelerek hayatta kalmayı başardı. Pandemi dönemi sadece işi değil özel yaşamı da oldukça etkiledi. İnsanların son bir yıldır evde daha fazla zaman geçirmesi harcanan enerjiyi konfora dönüştürme isteğini de beraberinde getirdi. Enerji ve zamandan tasarruf etmek isteyen kullanıcılar akıllı bina sistemlerine gözle görülür şekilde ilgi göstermeye başladı. 2020 yılında pandemiyle birlikte bir önceki seneye göre akıllı bina sistemlerine olan talep yüzde 25 oranında artış gösterdi” dedi. 

UZAKTAN ERİŞİM VE KONTROL İMKÂNI

Otomasyon sistemi kurulumda her şeyin tek bir noktadan kontrol edilebildiğini vurgulayan İlker İşgör, akıllı bina sistemleri hakkında şu bilgileri verdi: “Kurmuş olduğumuz sistemde, tek bir ekran ve/veya birkaç anahtar ile yaşam alablarının IQ’sunu yükseltip, kendi kendini yönetmesini sağlıyoruz. Aydınlatma, jaluzi kontrolü gibi işlevlerin kolayca çalıştırılmasının yanı sıra, iklimlendirme kontrollerini termostatlı anahtarlar üzerinden yapılabiliyor. Hane halkı dışarıda iken dahi evini kontrol etme ve ışığı, ısıtma-soğutma sistemini, jaluzileri ve alarm sistemini kontrol edebilme imkânına sahip. 

 
 

YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını