Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, sektördeki değişimi değerlendirdi. Özdemir, yeni inşaat teknolojileri ve yenilikçi yapı malzemelerinin sektörü dönüştürerek geleceğin yapılaşma biçimlerini şekillendirdiğine dikkat çekti.

İleri teknolojiye yatırım yapmanın ve yenilikçi yapı malzemelerini benimsemenin inşaat sektörünün gelecekteki başarısı için kritik öneme sahip olduğunu dile getiren Özdemir, sektörün tüm paydaşlarının bu dönüşüm sürecinde aktif rol alması gerektiğini söyledi. Özdemir, konuşmasına şöyle devam etti: “Yenilikçi inşaat teknolojileri sektörü daha verimli, sürdürülebilir ve ekonomik hale getirirken, aynı zamanda daha güvenli ve estetik yapılar inşa edilmesine de olanak tanıyor. Artık şantiyelerde konvansiyonel çözümlere ek olarak inovatif çözümleri daha sık görüyoruz. Bu yenilikçi teknolojiler ile Türk inşaat sektörü gelişmeye devam ederken global arenada daha rekabetçi konuma ulaşmamıza katkı sağlıyor.”

 Akıllı bina teknolojileri ile enerji verimli yapılar inşa etmek mümkün

Enerji verimliliğine yönelik çözümlerin inşaat sektöründe çok önemli bir rol oynadığını söyleyen Özdemir; “Yapılarda enerjinin verimli kullanılması dünyanın sürdürülebilir geleceği için büyük önem taşıyor. Çünkü enerji verimliliğine yönelik çözümler inşaat sektörünün enflasyon ve maliyet artışlarıyla mücadelesine güç kazandırırken, dünyanın sürdürülebilir geleceğini de destekliyor. ” diyerek sözlerini tamamladı.

Afetler Sonucunda Oluşacak Yıkıntı Atıklarına Çözüm Önerisi Afetler Sonucunda Oluşacak Yıkıntı Atıklarına Çözüm Önerisi

Editör: Merve Kaya