İndeks Bilgisayar, 1994 yılında kurulan, mobil ürünler alanında müşterilerine dünya standartlarında çözümler, satış ve teknik servis hizmetleri sunan HB Bilişim AŞ'nin yüzde 51 hissesini satın aldı.

HB Bilişim AŞ, uzman ekibiyle yenilediği Apple başta olmak üzere tüm teknoloji ürünlerini 12 ay garanti ve çeşitli finansal çözümlerle kurumsal ve perakende çözüm ortakları vasıtasıyla pazara sunuyor. Şirket'in 2024 yılı net satış hedefi 51 milyon dolar, 2025 yılı net satış hedefi ise 70 milyon dolar olarak öngörülürken; 2024 yılı vergi sonrası net kâr hedefi 5 milyon dolar, 2025 yılı net kâr hedefi ise 7 milyon dolar olarak planlanıyor.

Erol Bilecik

Horoz Lojistik Halka Arzın İlk İşlem Gününde Taban Fiyatı Gördü Horoz Lojistik Halka Arzın İlk İşlem Gününde Taban Fiyatı Gördü

Index Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, satın alımla ilgili şunları söyledi: “Bu yatırımın şirketimizin özellikle konsolide mali tablolarında net kâr tutarına ve net kâr marjına önemli derecede katkı sağlamasını bekliyoruz. Önümüzdeki süreçte Avrupa pazarında da faaliyette bulunmak amacıyla Almanya'da bir şirket kurmayı hedefliyoruz. Bu satın alım gücümüze güç katacak.”

Editör: Mustafa Kılıç