Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, 2022 yılında Fas'ta temizlik kağıtları üretimine başlamasının ardından, şimdi de Fas'ın önde gelen temizlik kağıtları üreticisi Jeesr Industries'i satın aldığını duyurdu. Yıllık 30 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Jeesr Industries’in portföyünde Pandoo, Dalaa by Wooly, Sany ve Eversilk markaları yer alıyor.

BÖLGESEL BÜYÜME VE YERELLEŞME

Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bu satın almanın bölgesel büyüme ve yerelleşmenin önemini vurguladığını belirterek şunları söyledi: "Jeesr Industries'in satın alınması, Fas ekonomisine olan güçlü inancımızın bir göstergesi. Bölgedeki temizlik kağıdı işimizin gelişiminden büyük memnuniyet duyuyoruz ve diğer iş kollarımız için de bu bölgede yatırım ve satın alma fırsatlarını yakından takip etmeye devam ediyoruz."

Consumer Goods

JEESR INDUSTRİES’İN SEKTÖRDEKİ GÜCÜ

Jeesr Industries Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Abdallah Badaa ise, “Fas ve Afrika’da yirmi yılı aşkın süredir hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bebek bezi, kadın ve yetişkin bakım ürünleri ile temizlik kağıtları kategorilerinde güçlü markalarımızla lider konumdayız. Bu satın alma, farklı ülkelerde sektörlerinde aynı başarıyı yakalamış iki şirketin birleşmesi anlamına geliyor ve bu durum bizleri oldukça mutlu ediyor” dedi.

FAS PAZARINDA BÜYÜME STRATEJİSİ

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CEO’su Bülent Kozlu da Fas pazarını uluslararası büyüme stratejilerinin kilit taşlarından biri olarak gördüklerini ifade ederek, “38 milyonluk nüfusu ve istikrarlı büyüyen ekonomisiyle Fas, Afrika ve Ortadoğu’nun en umut vadeden ülkelerinden biri. Jeesr’in kağıt üretimiyle dikey entegre üretime geçerek Fas’ta ikinci büyük adımımızı atıyor ve marka portföyümüzü genişletiyoruz” dedi.

7 Ixsk

ECZACIBAŞI'NIN FAS'A YATIRIMLARI

Eczacıbaşı, Fas'taki yatırımlarıyla temizlik kağıtları üretiminde güçleniyor ve Jeesr Industries satın almasıyla büyümesini sürdürüyor. Fas ekonomisine olan güven ve bölgedeki iş fırsatlarına yönelik ilgisi, Eczacıbaşı'nın uluslararası alanda da etkinliğini artırıyor.

Sanayi, Marmara Bölgesi'nden Taşınıyor Mu? Sanayi, Marmara Bölgesi'nden Taşınıyor Mu?

Editör: Mustafa Kılıç