Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün Mayıs ayı savunma sanayii ihracat rakamlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Görgün yaptığı paylaşımda savunma sanayisi ihracatında artış ivmesinin süreceğini belirterek, ilk 5 aydaki ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdiğini belirtti.

Haluk Gorgun Jpg E1686031659667

 Prof. Dr. Haluk Görgün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Savunma ve Havacılık ihracatımız mayıs ayı itibariyle 876 Milyon $ olarak gerçekleşti. Bu rakam sektör tarihimizde bir ayda yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti."

REKOR SEVİYEDE BİR YÜKSELİŞ

İhracatta artış olduğunu söyleyen Görgün, "İlk 5 aydaki ihracatımız ise geçen yılın aynı dönemine göre % 9’luk bir artış göstererek 2.215 Milyar $ olarak gerçekleşti. Rekor seviyedeki yüksek teknoloji ihracatımızla sektörümüzde sadece sürdürülebilir büyüme elde etmiyor aynı zamanda 60 Dolar’ın üzerindeki kilogram başı ihracat rakamlarımızla ülkemizin katmadeğerli ihracat oranını da yukarı taşıyoruz. En ufağından en büyüğüne ihracatımızın artmasında öncü olan tüm şirketlerimizi ve çalışanlarını can-ı gönülden tebrik ediyor, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Güvence Denetiminde Yeni Bir Yol Haritası için “Sürdürülebilirlik Güvence- Denetim Rehberi” Güvence Denetiminde Yeni Bir Yol Haritası için “Sürdürülebilirlik Güvence- Denetim Rehberi”

1717412203421 Jpg

Editör: Mustafa Kılıç