Ölçüm cihazları üretiminde 46 yıldır sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni ürün tasarımları ile sektörde fark yaratıyor. Tecrübeli tasarım ve AR-GE ekibi ile PAKKENS, çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılması amacıyla hassas, güvenilir, emniyetli ve dayanıklı ürünler tasarlayıp üretmeye devam ediyor.

PAKKENS fark basınç ölçerler, fark basıncın önem teşkil ettiği çimento üretim prosesleri, ilaç imalat endüstrisi, su arıtma tesisleri, makina imalat endüstrisi, hidrolik ve pnömatik sistemler, kimya ve petrokimya tesislerinde hassas ölçümler yapılması amacıyla tasarlanmıştır. EN 837-1 veya EN 837-3 standartlarına uyumlu PAKKENS fark basınç ölçerler, KL. 1.6 hassasiyet sınıfında olup, farklı endüstriyel uygulamalar için çeşitli gövde tasarımlarına ve proses bağlantılarına sahiptir.

EN YAYGIN KULLANIM AMACI

Genel olarak incelendiğinde, fark basınç ölçerler, proses içinde bulunan akışkanda meydana gelebilecek basınç farklılıklarını belirlemek için tasarlanmıştır. Bu ürünlerin en yaygın kullanım amacı filtre tıkanıklıkları tespit etmek ve akış ile sıvı seviyesini izlemektir.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ PROSES KONTROL PROJESİNDE SON AŞAMADA YAPAY ZEKA DESTEKLİ PROSES KONTROL PROJESİNDE SON AŞAMADA

EN 837-1 uyumlu fark basınç ölçerler AISI 316L malzemeden imal edilmiş basınç algılama ekipmanı ile donatılmışlardır. Farklı iki basınç altında esneyen basınç algılama ekipmanları, üründe kullanılan mekanizma milini iki basınç kaynağının farkı ile orantılı olarak hareket ettirerek, manometre göstergesinin dönmesini sağlar ve basınç ölçümü bu şekilde tamamlanmış olur.  

0…25 mbar ve 0…60 bar arasında geniş ölçüm aralıklarında üretim seçeneği sunan PAKKENS, farklı bağlantı tipleri ile de prosesinize kolaylıkla montajı yapılabilen KL.1,6 hassasiyet sınıfında ürünler imal ediyor. EN 837-1 uyumlu diferansiyel basınç ölçerler en yüksek 200°C proses akışkan sıcaklığında çalışabilirken, EN 837-3 uyumlu olan fark basınç ölçerler en yüksek 100°C proses akışkan sıcaklığında kullanılabilmektedir. Bu farklılığın sebebi ürünlerde kullanılan basınç algılama ekipmanlarının EN 837-1 uyumlu ürünlerde Bourdon tüpü ve EN 837-3 uyumlu ürünlerde kapsül diyafram olmasından kaynaklanmaktadır.

Bourdon tüpü kullanılan ürünlerin montajının yapılacağı sistemde titreşim mevcut ise bundan doğabilecek problemleri gidermek ve okuma kolaylığı sağlamak amacıyla basınç ölçerler sıvı dolgusu ile doldurulabilir.