Schmalz Türkiye ve Global olarak başarılı bir dönem geçirdiklerini söyleyen Schmalz Türkiye Genel Müdürü Tahir Kavak, iş gündemlerini paylaştı. Ergonomik taşıma ve vakum otomasyon konularında teknolojik gelişmeleri ile sektörde öncü olmaya devam ettiklerini açıklayan Tahir Kavak; “Inovasyon, satın alma ve uluslararası genişlemeye odaklanıyoruz. Inovasyon sadece pazara yeni ürünler getirmek değil, aynı zamanda endüstri odaklı düşünmek anlamına da geliyor. Pazarı ve ihtiyaçlarını tam olarak anlamak için müşterilerimizle her zaman temas içerisinde olup, sektörlerine odaklanıyoruz ve taşıma uygulamalarını birlikte çözüyoruz. Bu yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi yeni teknolojileri ve yenilikçi ürünleri Türkiye pazarında müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.  Daha iyi hizmet vermek için Schmalz Türkiye olarak ekibimize yeni katılan çalışma arkadaşlarımız ile müşterilerimize çözüm odaklı hizmetimizi sunmak için büyümeye devam ediyoruz” dedi.

40 KG’A KADAR TAŞIMA KAPASİTESİ

Bu yıl gerek ergonomik taşıma sistemleri gerekse vakum otomasyonu konusunda oldukça başarılı ürünleri piyasaya çıkardıklarını söyleyen Kavak, “Bu ürün gruplarımız içerisinde lojistik sektörü için en önemli olan ürünlerimizden biri mobil yapıda olan JumboPicker oldu. 40 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan mobil cihazımız üzerindeki akü beslemesi ile sabit bir enerjiye ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Depolarda farklı istasyonlarda bulunan siparişlerin hazırlanmasında kullanıcılara ergonomi ve hız bakımından fayda sağlayan ve kullanıcıların son derece memnun olduğu bir ürün oldu” dedi. 

SchmalzExpo ÜZERİNDEN FUAR HİZMETİ 

Müşterilerine özel olarak Almanya merkezinde bulunan canlı fuar platformu SchmalzExpo üzerinden fuar hizmeti sağladıklarını da kaydeden Tahir Bey, “Yeni teknolojilerin daha çok uygulamalı olarak tanıtılması ve faydalarının kullanıcıya uygulamalar üzerinden gösterilmesi bakımından fuar hizmeti çok daha faydalı oluyor. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetimizden faydalanmak için randevu alınması yeterli. Sektörel veya ürün bazlı gerçekleştirilen bu yeni nesil fuar etkinliğimizden gayet olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR EVLERDE YENİ DÖNEM ROBOTİK MİKRO EVREN SÜRDÜRÜLEBİLİR EVLERDE YENİ DÖNEM ROBOTİK MİKRO EVREN

2022 yılsonu hedefleri hakkında da bilgiler veren Schmalz Türkiye Genel Müdürü Tahir Kavak, ekonomik, sosyal ve çevresel değerlerini bütünleştirerek ve önemini ön planda tutarak sürdürülebilir büyüme stratejisi çerçevesinde çalışmalarına devam ettiklerini, yenilikçi ürün grubu ile müşterilerine daha fazla fayda ve katma değer sağlama üzerine çalışmalarını tüm hızlıyla sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.