YAZILIMCI AİLE 35 BİN İŞLETMENİN ENERJİ TÜKETİMİNİ HESAPLIYOR

Gaziantepli bir aile geliştirdiği yazılım ile farklı illerde bulunan 16 OSB’deki işletmelerin doğal gaz, elektrik ve su aboneliklerini faturalandırarak raporluyor.

YAZILIMCI AİLE 35 BİN İŞLETMENİN ENERJİ TÜKETİMİNİ HESAPLIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Gaziantep'te baba, oğul ve gelin iş birliğinde yazılım üreten bilgisayar mühendisi ailenin geliştirdiği otomatik sayaç okuma uygulaması, Türkiye'nin farklı illerindeki 16 organize sanayi bölgesindeki (OSB) işletmelerin doğal gaz, elektrik ve su tüketimini takip ediyor, faturalandırıyor, işletme ve enerji dağıtım şirketlerine rapor gönderiyor. Verdikleri bu hizmetle ilgili açıklama yapan şirket kurucusu Savaş Gültekin, “Gebze, Balıkesir, Manisa, İzmir, Kayseri gibi aralarında bulunan 16 OSB ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Abone yönetim sistemi yazılımı ile OSB’lerin doğal gaz, su ve elektrik dağıtımının yönetilmesini sağlıyoruz” dedi. 

YAZILIM DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE İŞLETMELER ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURUYOR

Bilgisayar mühendisi 48 yaşındaki Savaş Gültekin, üniversite eğitiminin ardından alanıyla ilgili farklı firmalarda çalıştı. 1995'te yazılım firması kuran Gültekin, enerji kullanımı üzerine yazılım geliştirdiği çalışmalarını bilgisayar mühendisi oğlu Metehan ve gelini Rabia Gültekin'in de içinde bulunduğu ekiple sürdürüyor. Gültekin, "Firmamız enerji tedarikçileri ve OSB yönetimiyle çalışıyor. Gaziantep, Gebze, Balıkesir, İzmir, Manisa, Kayseri'nin de aralarında bulunduğu 16 OSB ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Abone yönetim sistemi yazılımımızla OSB'lerin elektrik, doğal gaz ve su dağıtımının yönetilmesini sağlıyoruz. Bunların yanı sıra sahadan veri topluyoruz. Fabrikalardaki doğal gaz, elektrik ve su tüketimlerini anlık izleyerek cezaları önleyecek ve firmaların lehine avantajlar sağlayacak birtakım yazılımlarımız oluşuyor." diye konuştu. (AA)


 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını