banner1322
x

YATIRIMCILAR İÇİN AZERBAYCAN’DA ALTIN FIRSATLAR VAR

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye-Azerbaycan ilişkileriyle ilgili değerlendirme yaparak özellikle yenilenebilir enerji alanında iş birliklerinin başladığını söyledi.

YATIRIMCILAR İÇİN AZERBAYCAN’DA ALTIN FIRSATLAR VAR
Endüstrideara

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, ticari ilişkileriyle ilgili yorumlar gerçekleştirdi. İbrahim, Türkiye ile Azerbaycan'ın dost ve kardeş olduğunu belirtirken din, dil ve kültür gibi ortak noktaların iki ülke arasındaki kardeşliği güçlendirdiğini belirtti. 

"YENİLENEBİLİR ENERJİ ALANINDA DA SIKI İŞ BİRLİKLERİMİZ BAŞLADI"

İki ülke arasında enerji alanında güçlü iş birliğinin oluştuğunu belirten İbrahim, “Daha önce petrol ve doğal gaz gibi klasik enerji iş birliği vardı. Artık Azerbaycan'ın Türkiye'de Star - Petkim rafinerileri bulunuyor. Oralarda da Türkiye için önemli ürünler üretiliyor. Bu, Türkiye'nin yurt dışından ithalat talebini azaltıyor. Aynı zamanda bir tasarruf sağlıyor. Şimdi ise güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili de sıkı ilişkilerimiz başladı. Biz sadece petrol ve doğal gaz değil, aynı zamanda gelecek için çok önemli olan bu sahalarda da iş birliğinde bulunuyoruz." dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 12:29
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını