WAVIN SIFIR KARBON EMİSYONU HEDEFLİYOR

Wavin, sürdürülebilirlik planlaması kapsamında 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu ve 2025’e kadar depolama alanlarında sıfır atık hedefliyor.

WAVIN SIFIR KARBON EMİSYONU HEDEFLİYOR
Endüstrideara

Orbia, 2020 yılı boyunca kilit yöneticilerle  sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor. Gündeminde de her zaman bu konuya yer veriyor. Bu kapsamda düşük karbonlu sisteme geçiş yöntemleri,  su konuları ve iklim raporları konusuna yoğunlaşıyor. Orbia, 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı, tesislerde geri dönüşümü, sıfır atık stratejisini benimsemeyi ve yenilenebilir enerjiyi daha geniş çapta kullanmayı hedefliyor. 

ATIK OLUŞUMU VE SERA GAZI SALIMI AZALACAK 

Wavin’in de bağlı olduğu Orbia, küresel anlamda sürdürülebilirlik vizyonunu tüm ülkelerle paylaştı. Wavin, sürdürülebilirlik planlamasını da bu doğrultuda yapıyor. Tesislerinde enerji, geri dönüşüm, su kullanımı ve hammede verimini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflerken atık oluşumu ile karbon emisyonunu en aza indirmeyi amaçlıyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Wavin Türkiye Genel Müdürü Fatih Asal, “Yenilenebilir enerji, biyoyakıtlar ve geri dönüştürülmüş hammadde kullanımını artırmak istiyoruz. Orbia çatısı altında faaliyet gösteren bir marka olarak 2038 yılına kadar kadar karbon emisyonunu yüzde 47 azaltmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşabilmek için  2050 yılına kadar ise net sıfır karbon emisyonu stratejisi ile hareket edeceğiz. Bu kapsamda tesislerimizde yenilenebilir enerji, biyoyakıtlar ve geri dönüştürülmüş hammadde kullanımını artırmak istiyoruz. Çevreye verdiğimiz önemden dolayı, Wavin ürün ve sistemlerini doğayı korumak, enerji verimliliğini arttırmak temiz ve güvenli bir çevre sağlamak için tasarlıyoruz. Endüstriyel tesislerimizde karbon emisyonunun çevreye olan etkilerini minimuma indirmek için çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Sürdürülebilirlik alanında süreki gelişmeyi sağlamak için ekip çalışmasının önemine inanıyoruz. Wavin TR Yönetim Komitesi olarak bu politikanın sürdürülebilirliğinin sağlanması için tüm çalışanları etkin biçimde destekleyeceğiz” dedi. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını