ÜLKEYİ HIZLI ŞARJ AĞI İLE DONATACAK

Dünyaca ünlü elektrik ve endüstriyel güç yönetim sistemleri üreticisi olan EATON, elektrikli araç şarj istasyonları çözümleri için Türkiye’nin ileri gelen şirketlerinden birsi olan Üçay Grup ile çalışacağını açıkladı.

ÜLKEYİ HIZLI ŞARJ AĞI İLE DONATACAK
Endüstrideara

TOGG projesinin hız kazanmasıyla birlikte Türkiye’nin elektrikli araçlar için gereksinimi olan hızlı şarj istasyonlarının altyapısı konuşulmaya başlandı. Türkiye’nin 81 ilinde, 56 şube ve yüzlerce bayisi bulunan Üçay Grup, dünyaca ünlü güç yönetim firması Eaton ile anlaşarak, elektrikli şarj istasyonlarını ülke genelinde yaygınlaşması için hazırlıklarını tamamladığını açıkladı.
Geçtiğimiz Ekim ayında imzalanan anlaşmayla Üçay Grup, elektrikli araçların şarj istasyonları satışında ve servisinde tek yetkili haline gelmişti. 

YATIRIMLAR HENÜZ YETERLİ DEĞİL

TOGG projesinde tasarımların ortaya konulduğunu, 2023 senesinin ilk çeyreğinde üretime başlanacağını anımsatan Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Elektrikli araçların yaygınlaşmaya başlamasıyla, elektrikli araçların kullanımı için şart olan şarj istasyonlarına yapılan yatırımlar artmaya başladı. Şarj istasyonlarının sayısı yapılan yatırımlarla artsa da henüz yeterli sayıda değil. Eaton ile imzaladığımız anlaşma sonrası elektrikli araçlar için hayati önem taşıyan elektrikli şarj istasyonlarını ülkemize getirmeye başladık. Tüm satış ve satış sonrası temsilciliğini üstleneceğiz.” Şeklinde konuştu.

TÜRKİYE İÇİN EN VERİMLİ ÜRÜNLER

Türkiye’nin elektrikli şarj istasyonu yatırımları için yabancı kaynağagereksinim duymadığını söyleyen Turan Şakacı, “Eaton, elektrikli şarj istasyonları konusunda dünyada öncü olmuş bir firma, yabancı yatırımcıların Türkiye’deki elektrikli araç potansiyelini gördüğünü ve bunun için yatırıma hazırlandığını görüyoruz. Ancak Türkiye kendi kaynaklarıyla ülkenin dört bir yanında elektrikli şarj istasyonları kurabilir. Dünyanın bu konudaki en verimli ürünlerini kullanıma açarak Türk yatırımcılarının bu alanda rahatlıkla hareket edebilmelerine olanak tanıyoruz” dedi. 

YATIRIMLAR HIZLANACAK

Elektrikli araçların 1990’ların sonu, 2000’lerin başında yaşadığımız cep telefonlarının yükselişine benzer bir şekilde otomotiv sektörünü dönüştüreceğine dikkat çeken Turan Şakacı, “Türkiye’nin dönüşümü henüz başında fark edip yatırımlarını bu yönde gerçekleştirmesi, elektrik araçlara dönüşümün ülkemizde daha hızlı gerçekleşeceğine dair inancımızı güçlendiriyor. Bu inançla Üçay Grup olarak 2022 yılı için ilk etapta 1 milyon dolarlık yatırımla elektrikli şarj istasyonlarının sayısını artırmayı hedefliyoruz. Büyük şehirlerimizden başlayarak, Türkiye’nin her yerine istasyon kurulmasını sağlayacak teknik altyapıya, servis desteğine, ürüne ve iradeye sahibiz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını