banner1322
x

TK ELEVATOR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

TK Elevator; çevresel koruma, sosyal sorumluluk ve kurumsal yönetişim konuları hakkında tüm kilit unsurları içeren yeni bir rapor yayınladı.

TK ELEVATOR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Global kentsel mobilite lideri TK Elevator, iş ve sürdürülebilirlik hedeflerinin birlikte ve uyum içinde sürdürüldüğü bir şirket olma hedefiyle; çevresel koruma, sosyal sorumluluk ve kurumsal yönetişim konuları etrafında hazırladığı ilerleme raporunu yayınladı. Rapor, şirketin kaynak yönetiminden çalışma standartlarına ve insan haklarına kadar her türlü sürdürülebilir yaklaşım ve faaliyetlerine ışık tutuyor. 

TK Elevator CEO’su Peter Walker konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Çevresel koruma, sosyal sorumluluk, iyi bir kurumsal yönetişim ve finansal hedeflerin TK Elevator’da sürdürülebilir, kârlı bir büyüme sağladığına içtenlikle inanıyorum. ESG raporu her zaman kurumsal stratejimizin temel bir parçası oldu. Sürdürülebilirlik ilkelerinin çalışanlarımız tarafından bu denli canlı tutulması ve takip edilmesiyle gurur duyuyorum” dedi.

TK Elevator, Thyssenkrupp Group’tan ayrılmasından sadece dört ay sonra dünya çapında tanınan Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) prestijli “İklim Değişikliği A Listesi”’ne dahil edilerek karbon emisyonunun azaltılması ve iklim risklerinin en aza indirilmesine yönelik faaliyetleriyle tanındı. Şirketin ayrıca, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) imzacılarından biri olarak insan hakları, adil çalışma koşulları, çevresel koruma ve yolsuzlukla mücadele konularına odaklı bir yaklaşımı var. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi (the United Nations Sustainable Development Agenda) ilkelerini ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni (Sustainable Development Goals (SDGs)) de aktif şekilde destekliyor. 

ÇEVRESEL KORUMA, SOSYAL SORUMLULUK VE KURUMSAL YÖNETİŞİM BİR ARADA 

ESG Raporu’nda TK Elevator’ın faaliyetleri üç temel konu çerçevesinde ele alınıyor: Çevre ve iklim koruması ile ilgili olarak, akıllı teknolojiler ve akıllı çözümler aracılığıyla global kentleşme süreci kapsamında mobilite gerekliliklerinin karşılanması amaçlanıyor. Sosyal alanda; iş yerinde güvenlik, iş gücü çeşitliliği ve sosyal sorumluluk faaliyetleri yer alıyor. Kurumsal yönetişim açısından TK Elevator, etik değerlere koşulsuz uymaya dayalı adil ortaklıkların savunucusu konumunda bulunuyor.

NET SIFIR EMİSYONA ULAŞMA HEDEFİ 

Karbon Saydamlık Projesi’nin (Carbon Disclosure Project (CDP)) küresel liderlerinden biri olan TK Elevator, emisyonları azaltma konusunda önemli adımlar atıyor. En geç 2050 yılına kadar iklim açısından net sıfır emisyona ulaşmayı hedefleyen şirket, bu nedenle Paris Anlaşması hedeflerine dayalı “Business Ambition for 1.5°C” girişimini destekliyor.

Şu anda şirketin kendi emisyonlarının büyük bir kısmı araç filosundan kaynaklanıyor. Elektrikli ve hibrit araçlara geçilmesi ve rotaların optimize edilmesiyle bu emisyonların seviyesinin düşmesi hedefleniyor. Dahası, 2030 itibarıyla şirket,  ihtiyaç duyduğu tüm enerji yenilenebilir kaynaklardan elde edecek. En yüksek enerji verimliliği derecelendirmelerine sahip asansörler ve yürüyen merdivenler, bulut tabanlı dijital platform MAX veya yerden tasarruf sağlayan TWIN asansör sistemi gibi yenilikçi ürün ve hizmetleri ile TK Elevator, değer zinciri boyunca kaynak verimliliğinin artmasına ve CO2 emisyonlarının azalmasına yardımcı oluyor.
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını