banner1339
x

TEKSAN’DAN DEV AR-GE YATIRIMI

Teksan, 2019 yılındaki Ar-Ge için yaklaşık 6,4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. TÜBİTAK projelerine devam eden firma enerji sektörü için yenilikler gerçekleştiriyor.

TEKSAN’DAN DEV AR-GE YATIRIMI
Robot Zirvesi

Turkishtime Dergisi’nin şirketlerin Ar-Ge karnesini çıkardı ve “Ar-Ge 250” listesi açıklandı. Kesintisiz güç sektöründe ilk 250 arasına giren tek şirket Teksan olurken, gerçekleştirdiği 6,4 milyon TL’Lik yatırımla dikkat çekti.

"PROJELERİMİZİ TİCARİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ"

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Türkiye’de Ar-Ge alanında yatırım gerçekleştiren firmalardan bitiyiz. Yeni fikirler geliştirmek amacıyla oldukça yetenekli bir Ar-Ge ekibiyle çalışıyoruz. Sektörde katma değer sağlayacak fikirlerin projelendirildiği Ar-Ge merkezimizde hem kendi markamız için hem de Ar-Ge birikimimizden faydalanmak isteyen farklı firmalar için mühendislik hizmeti sunuyoruz. Teksan olarak üç adet tamamladığımız projemiz bulurken ayrıca üç adet de devam eden TÜBİTAK Projesi yer alıyor. Bu kapsamda tamamladığımız tüm projeleri ticarileştirip ihraç edilir hale getirdik. Çalışmalarımızı sürdürdüğümüz projelerimiz sadece projeler olarak kalmayacak. Aynı zamanda ticari bir ürüne dönüşerek ülkemize katkı sunacak. Ar-Ge Merkezimizin kurulduğu 2017 yılından itibaren yurtiçi motor tedarikimiz her yıl hızla artıyor. Teksan Ar-Ge ekibimizin Ford Otosan Ar-Ge ekibi ile geliştirdiği yerli motorlu Ford ECOTORQ Serisi Jeneratörlerimiz bu yönde önemli bir adım olup yakın zamanda Ford ECOTORQ Serisi Jeneratörlerimizde ihracata başlamanın da gururunu da yaşıyoruz.” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 07:44
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını