banner1322
x

TEKSAN ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN AR-GE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR 

Ar-Ge ve inovasyon yatırımları ile sektörde öncü bir rol oynayan Teksan, 2021 yılındaki 10,3 milyon TL’lik Ar-Ge harcaması ile “Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” arasında 231. sırada yer aldı. 

TEKSAN ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN AR-GE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR 
Enerji Zirvesi

Teksan, Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarıyla enerji sektörü için önemli çalışmalara imza atıyor. Teksan, 2021 yılında gerçekleştirdiği 10,3 milyon TL’lik Ar-Ge harcaması ile ilk 250 içinde 231. sırada yer aldı. Hayata geçirdiği projeler arasında ise Türkiye’nin ilk hibrit jeneratörü, yerli kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri gibi çalışmalar yer aldı. 

“ÖNCELİĞİMİZ YENİLİKÇİ ÜRÜNLER GELİŞTİRMEK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Türkiye’de Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firmalardan biri olduğumuz için mutluyuz. Teksan olarak yeniliğe, gelişmeye ve ilklere imza atmaya inanıyoruz. Yatırım ve üretim stratejilerimizi de bu temel üzerine oturtuyoruz. Ar-Ge’ye ciddi oranda yatırım yaparak kendi teknolojimizi geliştiriyoruz. Katma değer yaratacak fikirlerin projelendirildiği Ar-Ge merkezimizde kendi markamızın yanı sıra Ar-Ge birikimimizden yararlanmak isteyen başka firmalar için de mühendislik hizmeti veriyoruz. En büyük önceliğimiz yenilikçi ürünler geliştirerek müşterilerimiz için değer yaratmak. Bu kapsamda; üniversiteler, enstitüler, TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası Ar- Ge merkezleri ile ortak projeler gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da Ar-Ge’ye ayırdığımız payı artırarak inovatif, verimli ve teknoloji odaklı ürünler geliştirmeye odaklanacağız.” dedi. 
 

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını