banner1322
x

PEPSİCO, "NET SU POZİTİF” HEDEFİNİ AÇIKLADI

PepsiCo, kullandığından daha fazla suyu doğaya geri kazandırma hedefiyle, 2030 yılına kadar ‘Net Su Pozitif’ şirket olma taahhüdünü açıkladı. PepsiCo, suyu en verimli kullanan yiyecek içecek üreticileri arasında yerini alacak.

PEPSİCO, "NET SU POZİTİF” HEDEFİNİ AÇIKLADI
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

PepsiCo, çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine bir yenisini daha ekleyerek Net Su Pozitif hedefini açıkladı. Bu hedef doğrultusunda PepsiCo, 2030 yılına kadar, mutlak su kullanımı azaltmasının yanı sıra yüksek riskli bölgelerde kullanılan suyun yüzde 100’ünden daha fazlasını doğaya geri kazandırmayı taahhüt ediyor. PepsiCo, bu sayede dünyada suyu en verimli kullanan yiyecek içecek şirketlerinden biri olacak.

SU YÖNETİMİ ÖNCELİKLİ MADDE 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren PepsiCo Sürdürülebilirlik Direktörü Jim Andrew, “Su gıda sistemimizde kritik bir bileşen olurken aynı zamanda insanlığımızın da temel bir hakkıdır. Dünya genelinde yaşanan güvenli ve temiz su eksikliği, günümüz toplumunun karşı karşıya olduğu en acil sorunlardan biridir. İklim krizi ile doğrudan bağlantılı olan su kıtlığı konusunda ‘net su pozitif’ şirket olmak için global bir çabanın gerektiğine inanıyoruz. Yalnızca dünyanın dört bir yanındaki insanların bu hayati kaynağa erişmesini sağlamaya değil aynı zamanda dünyanın her yerinde sürdürdüğümüz operasyonlarımızda su yönetimine öncelik verdiğimizden emin olmaya odaklanıyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 08:40
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını