banner1322
x

PANASONIC TÜM ARAÇ FİLOSUNU HİBRİT MODELLERE ÇEVİRDİ

Panasonic Life Solutions Türkiye, 100 araçtan oluşan şirket filosunu hibrit modellerle değiştirdi. Firma bu sayede karbon salınımı konusunda önemli bir yatırım gerçekleştirdi.

PANASONIC TÜM ARAÇ FİLOSUNU HİBRİT MODELLERE ÇEVİRDİ
Enerji Zirvesi

Panasonic Life Solutions Türkiye, gerek tesislerinde ve gerekse diğer tüm faaliyetleri sırasında gösterdiği sorumlu yaklaşımlarla, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının gerçekleşmesine katkı sağlayan yaklaşımlar sergiliyor. Bu kapsamda birçok uygulamaya sahip bulunan şirket, son olarak yaklaşık 100 araçtan oluşan şirket filosunu hibrit modellerle değiştirerek karbon salınımı konusunda önemli bir iyileştirmeye daha imza attı. 

“FİLOMUZU HYBRİD MODELLERLE DEĞİŞTİRDİK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Panasonic Life Solutions Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mutlu Kutlu iklim değişikliği ve kaynak verimliliği açısından sorumluluklarına önemine dikkat çekti. Kutlu, “Sürdürülebilir kalkınma amaçları kapsamında iklim değişikliği önemli bir yere sahip. Bu sebeple kaynak verimliliği, dünyamız için giderek önem kazanıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ise sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Bu doğrultuda, enerji ve doğal kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan, atıkların çevreye zarar vermemesi için gerekli önlemleri alıyoruz. Bu yaklaşımdan hareketle, yaklaşık 100 araçtan oluşan şirket filomuzu Toyota Hybrid modellerle değiştirdik. Bu sayede karbon salınımı konusunda önemli bir iyileştirmeye başladık. Yapılan araştırma ve ölçümlere göre hibrit araçlar dizel araçlara göre yaklaşık yüzde 15, benzinli araçlara göre ise yüzde 36 oranında daha az yakıt tüketiyor. Ayrıca, tüm dünyada bu araçların kullanılmasıyla birlikte 120 milyon ton daha az karbon emisyon salımının gerçekleşmesinin önünü açıyor” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 19:14
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını