OPTİMİZASYON ÇALIŞMALARIYLA ENERJİYİ VERİMLİ KULLANIYOR

Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, ihtiyaç duyulan enerjiyi daha düşük maliyetlerle kullanmak için yardımcı işletmelerde optimizasyon çalışmaları gerçekleştiriyor.

OPTİMİZASYON ÇALIŞMALARIYLA ENERJİYİ VERİMLİ KULLANIYOR
EndüstrideAra5

Türkiye ve komşu ülkelerin ihtiyaç duyduğu poliüretan hammadde talebini karşılamak için 2006 yılında 24 bin ton/yıl kapasite ile kurulan Flokser Kimya, Hadımköy’deki üretim tesisinde 2019 yılı içinde yapmış olduğu yeni reaktör yatırımı ile üretim kapasitesini 100 bin ton/yıl‘a çıkardı. Üretim kapasitesinin artmasıyla birlikte enerji maliyetlerine yönelik çalışmalarda gerçekleştiren firma, yardımcı işletmelerde optimizasyon çalışmaları gerçekleştiriyor.

“YENİLENEBİLİR KAYNAKLARI HASSASİYETLE DEĞERLENDİRİYORUZ”

Enerjinin verimli kullanımı ve çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımı konusunda bilinçliyiz. Bu doğrultuda ihtiyaç duyulan enerjinin daha düşük maliyetlerle, sürekli, kaliteli ve temiz olarak sağlanması ve çevreye duyarlı şekilde kullanımının planlanmasını önemsiyoruz. Bu doğrultuda yeni yatırımlarımızda verimli bileşenleri tercih ediyor, yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını hassasiyetle değerlendiriyoruz. İşletmemizde kullanılan motorlar büyük oranda frekans konvertörler ile sürülüyor, ihtiyaç kadar enerji kullanımı için süreç ve yardımcı işletmelerimizde optimizasyon çalışmalarını sürdürüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 20:58
YORUM EKLE

AEMOT

Vat

Dergiler