KPMG TÜRKİYE, KARBON NÖTR KURULUŞ OLDU

KPMG Türkiye, ilk kez hazırladığı sürdürülebilirlik raporunu tamamladı. KPMG, toplum ve çevreye faya sağlayacak çalışmalarına devam etti ve karbon ayak izini nötrledi.

KPMG TÜRKİYE, KARBON NÖTR KURULUŞ OLDU
Robot Zirvesi

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG Türkiye, ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlayarak ekonomik, çevresel ve sosyal performansı ele aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan KPMG Türkiye Başkanı Murat Alsan, “Dünyadaki bu değişimi başarıya dönüştüreceğiz” dedi. KPMG Türkiye, karbon ayak izini sınırlandırmaya yönelik verimlilik çalışmalarını devam ettirdi. 2019 yılında azaltılması mümkün olmayan bin 498 ton CO2 eş değeri karbon ayak izi, karbon azaltımı ve iklim finansmanı alanında lider bir şirket olan Natural Capital Partners ile iş birliği sonucunda the CarbonNeutral Protocol çerçevesine uygun olarak hesaplandı ve denkleştirerek sıfıra indirildi. Satın alınan I-REC sertifikaları ile yüzde 100 yenilenebilir elektrik tüketildi.

5 BİN HEKTAR YAĞMUR ORANI KORUNDU

KPMG Türkiye, sürdürülebilirlik hamlesi için önemli bir adım atarak bu yıl KPMG İklim Savaşçıları Ağı’nı kurdu. Bu ağ içerisinde Avrupa ve Asya’daki KPMG ekiplerinden gönüllü kişilerde yer aldı. İklim Savaşçıları Ağı kapsamında iklim değişikliği ve diğer çevre sorunlarına dikkat çekildi. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlamayı amaçlayan etkinlikler gerçekleştirildi. Rainforest Trust ile iş birliği yapıldı. Bu kapsamda 2020 yılı içindeki faaliyetlerin neticesinde 4 bin 919 hektar yağmur ormanı korundu. Bu sayede yaklaşık 2,1 milyon ton CO2 eş değeri karbonun depolanmasına katkı sağlandı.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 12:34
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını