banner1322
x

KORAY HOLDİNG ENERJİYE ODAKLANDI

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin 9-12 Temmuz 2021 tarihlerinde başarıyla tamamlanan halka arzının gong töreni Borsa İstanbul’da yapıldı. 16 Temmuz itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan şirketin belirlenen halka arz büyüklüğü 120 milyon TL olarak gerçekleşti.

KORAY HOLDİNG ENERJİYE ODAKLANDI
Endüstrideara

Koray Holding, bünyesinde yer alan Kartal Yenilenebilir Enerji’nin halka arzını başarılı bir şekilde tamamladı. Şirketin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması nedeniyle gerçekleştirilen Gong Töreni’nde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Koray Holding ve Kartal Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Orhun Kartal, Kartal Enerji Genel Müdürü Burhan Karademir ve Kartal Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ece Solmaz Saka günün ilk seansının açılış gongunu çaldılar.

“ÇEVRECİ YAKLAŞIMIMIZI YENİ FİNANSAL ÜRÜNLERLE ARTTIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Bu anlamda, yeşil finansal ürün ve hizmetler geliştirilmeye devam edilmektedir. Borsa İstanbul olarak, sürdürülebilirlik alanında, endeksimizle, şirket paylarıyla, yeşil tahville verdiğimiz hizmetlerimizi, yeni finansal ürünlerle arttırmaya devam edeceğiz. Kartal Yenilenebilir Enerji’nin sahip olduğu güneş enerjisi santralleriyle güneş enerjisinden elektrik üretimi gerçekleştirmesi, yenilenebilir enerji yatırımları açısından oldukça önemlidir. Yenilenebilir enerji yatırımlarının devletimizin teşvikleri ile desteklenmesi, şüphesiz şirketlerimiz için önemli fırsatlar sunmaktadır. Bununla birlikte şirketlerimizin, yenilenebilir enerji yatırımlarını, borsamızda, halka arz ile gerçekleştirmeleri, bize ayrıca gurur vermektedir. Bu vesileyle, bu başarılı halka arzdan dolayı, emeği geçen herkese, şirketimize ve A1 Capital’e teşekkür ediyorum. Sermaye piyasalarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 15:21
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını