GÜNDER ENERJİ SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNİ DEĞERLENİRDİ

GÜNDER Başkanı Kutay Kaleli, koronavirüs salgını sonrasında enerji sektörünün geleceği ile ilgili öngörülerini paylaştı. Kaleli, sürdürülebilir geleceğin 3 büyük oyuncusunu anlattı.

GÜNDER ENERJİ SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNİ DEĞERLENİRDİ
Robot Zirvesi

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) Başkanı Kutay Kaleli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası dünyada ekonomik geleceğin şekillenmesinde güneş enerjisi, depolama ve elektrikli araçların önemli rol oynayacağını belirtti. Sürdürülebilir geleceğin üç büyük oyuncusunun bunlar olacağını belirten Kaleli, "Enerji depolama ve elektrikli araç altyapısı da dahil olmak üzere, yeni enerji teknolojilerine yapılan karbon nötr yatırımlarda sürekli bir büyüme öngörüyoruz" dedi. 

EKONOMİ REFORM PAKETİ 

Kaleli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomi Reform Paketi'nde yer alan binaların verimliliği, depolama tesisleri, yatırım ortamının iyileştirme ve güçlü sermaye yapıları oluşturma ve yeşil finansmana erişim gibi konuların sektör için hayati önem taşıdığını söyledi. Kaleli, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bankaların kredi paketlerini görmeden bu başlıkları yorumlamak kolay olmuyor. Ekonomik Reform Paketi ve yeşil finansmana erişimin kolaylaştırılması politikalarının fikrinin dahi ortaya konulması, ileride desteklerin geleceğini bizlere gösteriyor. Yeşil enerji ya da yenilenebilir enerjide finansmanın düşük faizle uzun vadelerde sağlanması sektöre ciddi bir katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını