GİRESUN’A HİDROELEKTRİK SANTRALİ YATIRIMI

Ekvator Enerji Grubu, ülkemizin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yatırımlarını sürdürüyor. Ekvator Enerji Grubu Giresun’daki yeni yatırımları toplamda 43,06 MW kurulu güce sahip olan Kayaköprü 1 ve Kayaköprü 2 Hidroelektrik Santralleri oldu!

GİRESUN’A HİDROELEKTRİK SANTRALİ YATIRIMI
Endüstrideara

Ekvator Enerji Grubu, Giresun’un Yağlıdere ilçesinde yer alan ve toplamda 603.400 m2 santral alanı ile 43,06 MW kurulu güce sahip olan Kayaköprü 1 ve Kayaköprü 2 Hidroelektrik Santrallerini satın alarak elektrik üretim gücünü artırdı. Yeni yatırımlarıyla, ortalama 29.056 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 3.695.971 adet ağacın çevreye sağlayacağı katkıya denk karbon salınımının azaltılması amaçlanmakta.

Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakkı Kubilay Şakar yeni yatırımlarıyla ile ilgili olarak “12. Santral yatırımımızı yaparak toplam kurulu gücümüzü 146,15 MW’a yükseltmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırımımız neticesinde santrallerimizden elde edilen elektrik üretimi ile yılda toplam 10.574.275 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk karbon salınımının azaltılmasına katkıda bulunurken, 83.131 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabilecek enerji üretimini hedefliyoruz. Ülkemizin kaynaklarını verimli kullanmak için yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş, rüzgâr ve suya dayalı yatırımlarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını