GENERAL ELECTRİC GELİRLERİ 2020 YILINDA AZALDI

General Electric, geçtiğimiz yıl genelinde elde ettiği geliri bir önceki yıla kıyasla yüzde 16 azalttı ve geliri 79,6 milyar dolara indi.

GENERAL ELECTRİC GELİRLERİ 2020 YILINDA AZALDI
Endüstri 40 Zirvesi

General Electric, 2020 yılının dördüncü çeyreğine yönelik bilanço rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre şirket bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirlerinde yüzde 16 azalma görüldü ve 21,9 milyar dolara düştü. Firma, 2019'un ekim-aralık döneminde 26,2 milyar dolar gelir açıklamıştı. Şirketin 2019 yılının son çeyreğinde 538 milyon dolar olan net kar açıklamıştı. 2020 yılının son çeyreğinde 2,44 milyar dolar olarak kaydedildi. Ayrıca, firmanın hisse başına karı da 2019'un ekim-aralık döneminde 0,20 dolar olurken, geçen yılın dördüncü çeyreğinde 0,08 dolar seviyesinde gerçekleşti. 

KARLILIK VE NAKİT PERFORMANS ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTTI 

Konuyla ilgili değerlendirme yapan General Electric Üst Yöneticisi Lawrence Culp, “Makro ortamda zorlu bir süreçten geçiyoruz. Buna rağmen General Electric'in karlılığını ve nakit performansını önemli ölçüde artırdı. Zorlu bir yılı güçlü bir nakit akışıyla tamamladık. Elektrik ve yenilenebilir enerjideki operasyonların yanı sıra güçlü siparişler bu durumda etkili oldu.” dedi.  
 

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını