banner1322
x

GAMAK ENERJİ VERİMLİLİĞİ YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK

Gamak, iki yıl içerisinde ciro beklentisini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Bu hedefine ulaşmak içinse 2021 yılında enerji verimliliğini arttıracak yatırımlar yapacak.

GAMAK ENERJİ VERİMLİLİĞİ YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Gamak, yüzde yüz yerli sermaye ile çalışmalarını sürdürüyor. Bir milyon adet üretim kapasitesiyle dünya elektrik motoru alanında önemli projelere imza atan Gamak, bu başarısını 2021 yılında artırmayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, enerji verimliliğini artırmaya yönelik yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi. 

“ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRACAK YATIRIMLAR SÜRECEK” 

Şenyurt, endüstride enerji tüketiminde verimliliği merkeze alan sistemlerin önemine dikkat çekti. Şenyurt; “Endüstri ve alt yapıda kullanılan elektriğin yüzde yetmişi elektrik motorları tarafından tüketiliyor. Bazı sektörlerde bu oran yüzde seksenlere kadar artabiliyor. Dolayısıyla elektrik motorlarında verim artıran yatırımların yapılması hem enerji tüketiminde tasarruf hem de sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayacaktır. Biz bu konuyla ilgili alt yapı çalışmalarımızı güçlendirmiştik. Uzun süredir akıllı otomasyon sistemleri Kullanarak, üretim verimliliğini de sağlayacak adımlar atıyoruz. Pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve modernizasyon için geçen üç yıl çerisinde 70 milyon dolar yatırım gerçekleştiren Gamak, yatırımlarının büyük kısmını robotik üretim modellerine yönlendirdi. Gelecek üç yıl içinde yapılması planlanan 50 milyon dolar yatırımla da motor ve jeneratör üretim kapasitesinin yüzde 50 arttırılmasını hedefliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 15:39
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını