ERİNCİ PLASTİK FABRİKASI GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETECEK

Erinci Plastik kendi enerjisini üretmek amacıyla CW Enerji ile anlaştı. CW Enerji fabrika çatısına 800.8 kilovat gücünde güneş enerji santrali kurdu.

ERİNCİ PLASTİK FABRİKASI GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETECEK
Endüstri 40 Zirvesi

CW Enerji kendi enerjisini üretmek isteyen fabrikalar için proje geliştirmeye devam ediyor. Son olarak sera malzemeleri ve klips üretiminde faaliyet gösteren Erinci Plastik’in fabrika çatısına 800.8 kilovat (kWp) gücünde güneş enerji santrali kuran CW Enerji, müşteri portföyünü de her geçen gün büyütüyor. 

1820 ADET GÜNEŞ PANELİ KULLANILDI 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “Müşteri portföyümüzü her geçen gün büyütmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda Antalya’da faaliyet gösteren Erinci Plastik ile iş birliği gerçekleştirdik. Bu iş birliği çerçevesinde firmanın çatısına 800.8 kWp gücünde güneş enerji santralinin kurulumunu tamamladık. Projemizde 440 kWp gücünde 1820 adet güneş paneli kullanıldı. Anahtar teslim projelerimizle Türkiye’nin hemen her yerinde ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaları güneşle buluşturuyoruz ve bu sayede çevrenin korunmasına katkı sağlamış oluyoruz. Sürdürülebilir geleceğe katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak öne çıkan güneş enerjisi sera gazı salımını büyük ölçüde azaltıyor. Çatılardaki güneş enerji santralleri ile firmalar temiz enerji kaynağından yararlanarak doğayı koruyor” dedi. (AA)


 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 16:51
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını