banner1322
x

ERBEY DOKUMA İPLİK GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETMEYE BAŞLADI

Göktekin Enerji, Adana’da faaliyet gösteren Atlas Denim Tekstil’e bağlı Erbey Dokuma İplik fabrikası için kurduğu güneş enerji santralini devreye aldı.

ERBEY DOKUMA İPLİK GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETMEYE BAŞLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Göktekin Enerji, Atlas Denim Tekstil’den sonra firmanın iştiraki olan Erbey Dokuma İplik fabrikası için de güneş enerji santrali projesi gerçekleştirdi. Erbey Dokuma İplik fabrikası için 2.078 kW kurulu güce sahip güneş enerji santralinde dünyanın lider invertör markası SolarEdge’in ürünleri ile birlikte Hanwha markalı güneş panelleri kullanıldı. Santralin 02.11.2020 tarihinde geçici kabulünün yapılması ile birlikte Erbey Dokuma İplik enerji ihtiyacının bir kısmını güneşten sağlamaya başladı. 

TOPLAM KURULU GÜÇ 8.304 kW OLDU  

Göktekin Enerji, yıl içerisinde Atlas Denim fabrikası için de 6.225 kW’lık bir santral kurmuştu. Erbey ile birlikte Atlas Denim'in güneş enerjisi alanındaki gücü 8.304 kW’a kadar yükseldi.  Atlas Denim projesinde de yine SolarEdge ürünleri kullanılırken, güneş panellerinde Çin devleti menşeli olan ancak üretimi Türkiye’de yapılan HT-SAAE markası tercih edildi. Atlas Denim’de 19 bin 454 adet, Erbey Dokuma İplik fabrikasında 5 bin 196 adet güneş paneli kullanıldı. Böylelikle yılda 5.825 kg sera gazı salınımı da engellenmiş olacak. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 10:25
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını