banner1322
x

ENERJİ İÇİN 170 MİLYON DOLARLIK KREDİ ANLAŞMASI

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “2020 yıl sonu itibariyle kredi portföyümüzün yüzde 57’sini yenilenebilir enerji projeleri oluşturuyor” dedi.

ENERJİ İÇİN 170 MİLYON DOLARLIK KREDİ ANLAŞMASI
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Japon Uluslararası İşbirliği Bankası ile anlaşma gerçekleştirildi. 170 milyon dolar değerinde gerçekleşen "Green III" anlaşması ile yenilenebilir enerji sektörünün geliştirilmesi hedefleniyor. Kredi,  Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisiyle temin edildi. 

“ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIĞIN AZALTILMASI HEDEFLENİYOR” 

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Öztop, “Sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında hem çevresel hem sosyal hem de ekonomik etkileri ile mücadeleye destek sağlıyoruz. Bu noktada yenilenebilir enerji yatırımlarının hayata geçirilmesi konusunda aktif rol oynuyoruz. 2020 yıl sonu itibarıyla kredi portföyümüzün yüzde 57'sini yenilenebilir enerji projeleri oluşturuyor. Yüzde 63'ünü ise sürdürülebilirlik temalı krediler oluşturuyor. JBIC ile imzaladığımız yeşil temalı kredi anlaşmasıyla enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca enerji kaynaklarının geliştirilmesini ve enerji verimliliğinin artmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını